Acer PREDATOR RTX 4090 و RX 7900 رونمایی شد، این شرکت وارد بازار پردازنده‌های گرافیکی پیشرفته شد

GamersNexus برای یک تور به مقر Acer دعوت شدند. دو مورد از GPUهای رده بالای منتشر نشده که در حال حاضر در حال ارزیابی هستند به آنها نشان داده شد.

ایسر به وضوح در حال رفتن به بازار رده بالا با طراحی به نظر می رسد بر اساس هر دو سری NVIDIA RTX 4090 و AMD Radeon RX 7900. این شرکت یک نمونه اولیه بسیار جالب برای کارت RTX 4090 ساخته است که دارای یک خنک کننده مایع یکپارچه بدون رادیاتور خارجی است.

RTX 4090 Predator تنها کارت جدیدی نیست که در حال حاضر در حال توسعه فعال است. به استیو همچنین یک کارت بدون نام Radeon RX 7000 نشان داده شد که نشان‌های Predator و Radeon را نشان می‌داد. شکی نیست که این یک مدل RX 7900 رده بالا است، هرچند با توجه به اینکه AMD تنها دو مدل از این قبیل و RX 7600 را روانه بازار کرده بود که به وضوح به چنین خنک کننده ای نیاز ندارد.

[Gamers Nexus] ایسر جایگاه EVGA را می‌خواهد: RTX 4090 با خنک‌کننده آبی 3 شیار و AMD RX [REDACTED] (168596 بازدید)

منبع

بنابراین، نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که طراحی نهایی ممکن است همچنان تغییر کند، اما از نظر ظاهری کارت ممکن است به خوبی تمام شود. این یک طراحی بزرگ سه شیار و سه فن است که در طرح رنگ مشکی و نقره ای نگهداری می شود. این کارت توسط دو کانکتور 8 پین تغذیه می شود، اما فضایی برای اتصال سوم وجود دارد. این یا به این معنی است که طراحی ایسر برای رقابت با دیگر پرچمداران RX 7900 XTX تنظیم نشده است، یا آنچه که ممکن است، مدل 7900 XT است.

پردازنده گرافیکی Acer Predator RTX 4090، منبع: GamersNexus

پردازنده‌های گرافیکی Acer Predator RTX 4090 & RX 7900، منبع: GamersNexus

سری Acer Predator با پردازنده‌های گرافیکی GeForce و Radeon عرضه می‌شود

منبع:

پردازنده گرافیکی Acer Predator RX 7900، منبع: GamersNexus

عرض رادیاتور 22.4 سانتی متر است و در هر طرف دو فن و دو پمپ به آن متصل شده است. در بالای یک صفحه سرد قرار دارد و دارای یک ناحیه مسطح بیرون زده است که شبیه کاری است که EVGA با طراحی های AIO/Hybrid خود انجام می داد. صفحه مسی GPU و VRAM را می پوشاند، اما رادیاتور قسمت VRM را در هر طرف GPU نیز می پوشاند.

ایسر رسماً عرضه چنین کارت‌های گرافیکی را تأیید نکرد، اما این نمونه اولیه نشان‌دهنده روشنی است که ورود ایسر به بخش پیشرفته GPU به خوبی در حال انجام است. علاوه بر این، این دو کارت اولین پردازنده‌های گرافیکی شناخته شده GeForce و Radeon هستند که این شرکت به نمایش گذاشته است. استیو می‌گوید که با توجه به اینکه از فناوری‌های خنک‌کننده مشابهی استفاده می‌کنند، ایسر ممکن است به خوبی جای خالی پس از EVGA را پر کند. تنها تفاوت این است که ایسر اکنون تایید شده است که با هر سه تامین کننده GPU کار می کند در حالی که EVGA هرگز با اینتل یا AMD برای راه اندازی GPU خود کار نکرده است.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر