گیگابایت رقیب همیشه سرسخت!

البته نباید کیفیت را فدای ارزانی کرد! البته نباید این نکته را از یاد برد که اکثر کارتهای گرافیک به نمایش ساده صفحه نمایش محدود هستند و امروزه تنها این قطعه کدهای تصویر را تبدیل به سیگنال نمی کند بلکه پردازنده گرافیکی مجتمع (GPU) که هسته کارت گرافیک است، پردازشهای اضافی را انجام می دهد. برخی از مهم تررین نکات را به شما یادآور می شویم . کارت گرافیک به (GPU) در فرستادن و تولید سیگنال های بی نقص به دستگاه های خروجی تصویری، کمک می کند. Gpu آن را تبدیل به سیگنال می کند و کارت گرافیکی تصمیم می گیرد که چگونه از پیکسل ها برای ایجاد تصویر مورد نیاز استفاده کند. اما باید شما این واقعیت را بدانید که همانطور که CPU مغز رایانه شماست، اما شما نمی توانید بدون یک کارت گرافیک با بهترین سیستم نیز کار کنید. این کار در (GPU)برای کاهش بار محاسباتی اضافه از پردازنده مرکزی سیستم (CPU) در این قسمت انجام میشود. اگر بخواهیم ساده تر بگوییم، با کمک برنامه های کاربردی نرم افزاری مغز رایانه (CPU) اطلاعات مربوط به تصویر مورد نظر را به واحد پردازش کارت گرافیک یعنی gpu ارسال می کند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مجله خبری videocardz لطفا از سایت ما دیدن کنید.

چراکه برای کار کردن با سیستم های کامپیوتری حتما باید تصویر را داشته باشید. اولین قدم برای اینکه بدانید چه انتخابی مناسب ترین برای شماست باید انواع کارت گرافیک را بشناسید و ببینید آیا شما واقعا به خرید کارت گرافیک نیاز دارید یا خیر؟ باید بگوییم که این نوع از کارت گرافیک عمدتا در رایانه های شخصی و لپ تاپ های استاندارد یافت می شود. چرا که اگر سیستم شما در عین اینکه مانیتور رده بالایی دارد کارت گرافیک ضعیفی داشته باشد؛ اما متاسفانه سیستم شما تصویر کم کیفیتی را ارائه می دهد. سه مدل از پرفروش های این شرکت را میتوان به نامهای کارت گرافیک ایسوس GT1030-SL-2G-BRK Graphics Card و کارت گرافیک ایسوس GT710-SL-2GD5 Graphics Card و کارت گرافیک ایسوس PH-GT1030-O2G Graphics Card در بازار پیدا کرد. این شرکت مدل کارت گرافیک گیگابایت GV-N710D5-2GL Graphics Card را با بهترین قیمت روانه بازار کرده است . کارت گرافیک (graphics card) با نامهای کارت ویدئو، کارت نمایشگر و برد گرافیک شناخته میشود. این قطعه یک کارت توسعه است که بر روی برد اصلی یا همان مادربرد نصب می شود.این قطعه اطلاعات و کدها را را از سیستم مرکزی دریافت می کند و به مانیتور می فرستد. کارت گرافیک این کار را با تبدیل داده ها به یک فرم بهتر یعنی تبدیل کدها به سیگنال انجام می دهد تا که مانیتور به راحتی بتواند آن را درک کند و تصویر را به نمایش درآورد.

این شرکت کارت گرافیک با مدل های دیگری هم ارائه کرده است اما این مدل بهترین آنها در ساختار است هر چند که قیمت این کارت گرافیک بالا است. این شرکت هم با تولید کارت گرافیک مدل کارت گرافیک ام اس آی RADEON RX 580 ARMOR 8G OC Graphics Card توانسته در لیست بهترین تولید کنندگان کارت گرافیک قرار بگیرد. به عنوان سومین شرکت تولید کننده باید به شرکت گیگابایت اشاره کنیم که تخصص اصلی این شرکت از اول تا کنون بر روی تولید سخت افزارها بوده است. حال که با انواع و کارکرد کارت های گرافیک آشنا شدید اما حال باید به پرطرفدارترین ها و مرغوب ترین های بازار کارت گرافیک بپردازیم. در پایان نیز می توانید چند مدل از مرغوب ترین و معروف ترین مدل های کارت گرافیک را مشاهده کنید. اما واقعا قیمت بالایی را برای این کارت گرافیک ام اس آی ارائه داده است و همین دلیل باعث شده تا نتواند جایگاه اول را در دل مشتریان داشته باشد. البته قبل از شروع معرفی این مدل ها باید بگوییم تفاوت قیمت کارت گرافیک به خاطر ویژگی هایی است که در مدل های مختلف کم و زیاد می شود؛ پس بهتر است قیمت کارت گرافیک را به عنوان مبنا قرار ندهید.

یک کارت گرافیک اختصاصی در کنار خودش حافظه دسترسی تصادفی (VRAM)، سیستم خنککننده مخصوص خود و تنظیم کنندههای برق اختصاصی با تمام اجزای طراحی شده مخصوص برای پردازش تصاویر ویدئویی دارد. شما با خرید کارت گرافیک مناسب می توانید کیفیت بهتری داشته باشید.البته برای خرید کارت گرافیک، بهتر است نکاتی را بدانید. افرادی که کار آنها با تصویر است کاملا اهمیت این موضوع را درک می کنند. مثل اینکه شما از کسی که تنها یک مدل دوخت بلد است، گلدوزی یک تصویر را انتظار داشته باشید. وجود یک کارت گرافیک حتی مهم تر از مانیتورکامپیوتر رده بالا است. دو نوع کارت گرافیک وجود دارد؛ کارت گرافیک یکپارچه و گسسته. کارت گرافیک یکپارچه بر روی مادربرد نصب می شود. در واقع امروزه برای بالاتر بردن سرعت و بهره وری سیستم، انجام تحلیل کدهای تصویر بر عهده کارت گرافیک و (GPU)است . کارت گرافیک برای عکاسان و تدوینگر ها و حتی گیمرها بسیار مهم است.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر