گیگابایت بی سر و صدا GeForce RTX 4090 را با کانکتور برق 12VHPWR مخفی راه اندازی می کند.

RTX 4090 WindForce نسخه جدیدی دریافت می کند.

این شرکت به طور رسمی این مدل را به عموم مردم معرفی نکرد. بلکه بی سر و صدا در کنار مدل های موجود RTX 4090 در وب سایت گیگابایت قرار گرفت. همانطور که مشخص است، این کارت در حال حاضر در فروش است و برخی از گیمرها در چین به سرعت این مدل را برای ساخت‌های جدید خود انتخاب کردند.

منبع: گیگابایت، @harukaze5719منبع

نه نسخه اصلی RTX 4090 Windforce و نه طراحی به روز شده Windforce V2 اورکلاک کارخانه ای ندارند، هر دو کارت با مشخصات مرجع NVIDIA و نیازهای برق عرضه می شوند. مدل جدید با همان طول (33.1 سانتی متر) است، اما باریک تر (13.6 سانتی متر در مقابل 15.0 سانتی متر) و نازک تر (5.5 سانتی متر در مقابل 7.0 سانتی متر) است.

گیگابایت طراحی RTX 4090 WindForce خود را به طور کامل اصلاح کرده است. کارتی که در اصل بود ضخامت 3.5 شیار و دارای یک هیت سینک عظیم که فراتر از برد گسترش می یابد، نازک تر شده است و دارای طراحی غیرعادی پشتی با کانکتور برق مخفی است.

GeForce RTX 4090 WindForce V2، منبع: NAG Forums

GeForce RTX 4090 WindForce V2، منبع: گیگابایت

طراحی جدید کولر دارای کانکتور 12VHPWR است که هنوز به برد متصل است، اما در طرف دیگر. این امر مدیریت کابل را بهتر می کند و نگرانی کمتری در مورد فاصله مورد نیاز برای خم شدن کابل ایجاد می کند. از طرف دیگر، کابل در معرض دید قرار می گیرد و هیچ پوششی وجود ندارد که کابل را پنهان کند، همانطور که چند روز پیش در طراحی AXGaming دیدیم.

گیگابایت کارت RTX 4090 را برای مخفی کردن کانکتور برق قطع می کند

گزارش شده است که کارت‌های گرافیک گیگابایتی مشکلی با کرک شدن PCB دارند که احتمالاً به دلیل انتخاب غیرعادی طراحی PCB است. مشخص نیست که آیا این کارت تغییراتی برای جلوگیری یا حداقل محدود کردن چنین مواردی اعمال کرده است یا خیر، اما به نظر می رسد طرح PCB (به جز کانکتور برق) مشابه سایر مدل های RTX 40 باشد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر