گویا گوگل در حال تغییر نام Bard به Gemini است و قصد دارد یک اپلیکیشن اختصاصی راه اندازی کند

گویا گوگل در حال تغییر نام Bard به Gemini است و قصد دارد یک اپلیکیشن اختصاصی راه اندازی کند

بر اساس یک سند به بیرون درز کرده است گوگل در حال برنامه ریزی برای ایجاد تغییرات عمده در ابزار هوش مصنوعی Bard خود در هفته آینده است. طبق گزارش ها، برنامه هایی که به طور عمومی تایید نشده اند، شامل تغییر نام بارد به جمینی است. منطقی است که گوگل این کار را انجام دهد، البته فقط به خاطر سادگی – این شرکت مدل جدید هوش مصنوعی چندوجهی خود، Gemini را در پایان سال 2023 معرفی کرد و شروع به ادغام آن در برخی از محصولات خود، از جمله Bard کرده است.

تغییرات به اشتراک‌گذاشته‌شده توسط توسعه‌دهنده برنامه اندروید، Dylan Roussel مربوط به ۷ فوریه است، و همچنین خاطرنشان می‌کند که سطح پیشرفته Gemini Advanced در این زمان در دسترس خواهد بود. همچنین اشاره می کند که یک برنامه Gemini برای اندروید نیز “به زودی” عرضه می شود.

طبق این سند، Gemini Advanced به کاربران امکان دسترسی به مدل Ultra 1.0 Gemini را می‌دهد، که «در کارهای بسیار پیچیده‌ای مانند کدنویسی، استدلال منطقی، پیروی از دستورالعمل‌های ظریف و همکاری خلاقانه بسیار توانمندتر است». این در بیش از 150 کشور در دسترس خواهد بود و در ابتدا برای زبان انگلیسی بهینه شده است. تغییرات همچنین می گوید Gemini با این نسخه به کانادا گسترش خواهد یافت.

منبع