گوگل چت ربات Bard AI خود را به نام Gemini تغییر نام داد که اکنون اپلیکیشن اندرویدی خود را دارد

Menu

همانطور که مایکروسافت نام بینگ چت را به یکپارچه سازی برند هوش مصنوعی خود تغییر داد، گوگل نیز همین کار را با هوش مصنوعی بارد و دوت انجام می دهد. خدمات پس از . تغییر نام. گوگل همچنین یک برنامه اختصاصی اندروید Gemini را در کنار نسخه پولی چت بات که قابلیت های پیشرفته تری دارد، معرفی کرده است.

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل، “بارد بهترین راه برای مردم بوده است تا مستقیماً توانمندترین مدل های ما را تجربه کنند.” “برای انعکاس فناوری پیشرفته در هسته خود، Bard اکنون به سادگی Gemini نامیده می شود. این به 40 زبان در وب در دسترس است و به یک برنامه جدید Gemini در Android و در برنامه Google در iOS می آید.”

کسانی که برنامه اندروید Gemini را دانلود می کنند، می توانند در واقع جایگزین دستیار گوگل به عنوان دستیار پیش فرض دستگاه خود شوند. بنابراین، وقتی دکمه هوم را برای مدت طولانی فشار می‌دهید یا «Hey Google» را به زبان می‌آورید، تلفن یا رایانه لوحی شما می‌تواند به جای «دستیار» Gemini را فعال کند. همچنین می‌توانید با انتخاب کردن از طریق «دستیار» این تغییر را ایجاد کنید.

با انجام این کار یک پوشش مکالمه جدید در صفحه نمایش شما فعال می شود. همراه با دسترسی سریع به Gemini، روکش پیشنهادات متنی، مانند توانایی ایجاد توضیح برای عکسی که به تازگی گرفته‌اید یا درخواست اطلاعات بیشتر درباره مقاله‌ای که روی صفحه نمایش شما است، ارائه می‌دهد.

همچنین می‌توانید از طریق برنامه Gemini به ویژگی‌های رایج دستیار، از برقراری تماس و تنظیم تایمر گرفته تا کنترل دستگاه‌های خانه هوشمند، دسترسی داشته باشید. گوگل گفته است که در آینده عملکردهای دستیار بیشتری را برای Gemini خواهد آورد. این مطمئناً باعث می‌شود که به نظر برسد که گوگل دستیار را به نفع Gemini کنار می‌گذارد. این برنامه همچنین شامل دسترسی به Gemini Advanced است (در یک لحظه بیشتر در مورد آن).

در مورد iOS، در حال حاضر برنامه جداگانه Gemini وجود نخواهد داشت. در عوض، می‌توانید از طریق برنامه Google با ضربه زدن روی دکمه Gemini به آن دسترسی داشته باشید.

Gemini از امروز برای اندروید و iOS به زبان انگلیسی در ایالات متحده در دسترس است. هفته آینده، گوگل شروع به ارائه دسترسی به چت بات در زبان های بیشتر به زبان انگلیسی و همچنین ژاپنی و کره ای خواهد کرد. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، Gemini در آینده به کشورها و زبان های بیشتری می آید.

علاوه بر این، گوگل از طریق Gemini Advanced دسترسی به آنچه که بزرگترین و تواناترین مدل هوش مصنوعی خود یعنی Ultra 1.0 است را باز می کند. این شرکت ادعا می‌کند که این می‌تواند مکالمات طولانی‌تر و عمیق‌تری با قابلیت یادآوری متن از چت‌های قبلی داشته باشد. Gemini Advanced می‌گوید «در کارهای بسیار پیچیده‌ای مانند کدنویسی، استدلال منطقی، پیروی از دستورالعمل‌های ظریف و همکاری در پروژه‌های خلاقانه بسیار توانمندتر است».

Gemini Advanced اکنون به زبان انگلیسی در 150 کشور و منطقه در دسترس است. برای دسترسی به آن، باید برای جدید ثبت نام کنید. این هزینه 20 دلار در ماه – – پس از یک دوره آزمایشی رایگان دو ماهه است. همراه با Gemini Advanced، این اشتراک شامل همه چیز از طرح Google One Premium، از جمله 2 ترابایت فضای ذخیره‌سازی و . مشترکین همچنین می توانند در آینده نزدیک از Gemini در برنامه هایی مانند Gmail، Docs، Slides و Sheets استفاده کنند (این جایگزین می شود).

نکته قابل توجه، گوگل می گوید که در هنگام ساخت Gemini Advanced و سایر محصولات هوش مصنوعی به دنبال کاهش نگرانی هایی مانند سوگیری و محتوای ناایمن بوده است. این شرکت می‌گوید که «بررسی‌های گسترده اعتماد و ایمنی، از جمله تیم‌گذاری قرمز خارجی» (یعنی آزمایش توسط هکرهای اخلاقی شخص ثالث) را در Gemini Advanced قبلا با یادگیری تقویتی و تنظیم دقیق انجام داده است.

منبع