گوگل رسما سرویس استریم بازی Stadia را تعطیل کرد

پیام کامل Stadia VP به شرح زیر است:

تمام خریدهای نرم افزاری و سخت افزاری انجام شده از طریق فروشگاه Google Play بازپرداخت می شود و دسترسی به عناوین از قبل به دست آمده تا 18 ژانویه 2023 ارائه می شود، ظاهراً روزی که Stadia برای همیشه آفلاین شود.

برای سال‌ها، گوگل روی جنبه‌های مختلف صنعت بازی سرمایه‌گذاری کرده است. ما به توسعه‌دهندگان کمک می‌کنیم تا برنامه‌های بازی را در Google Play و Google Play Games بسازند و توزیع کنند. سازندگان بازی از طریق ویدیوها، پخش زنده و کوتاه به مخاطبان در سراسر جهان در YouTube دسترسی پیدا می‌کنند. و فناوری استریم ابری ما گیم پلی فراگیر را در مقیاس عظیم ارائه می دهد.

پلتفرم فناوری زیربنایی که Stadia را تقویت می کند در مقیاس ثابت شده است و از بازی فراتر می رود. ما فرصت‌های واضحی برای اعمال این فناوری در سایر بخش‌های Google مانند YouTube، Google Play، و تلاش‌های واقعیت افزوده (AR) خود می‌بینیم – و همچنین آن را در دسترس شرکای صنعتی خود قرار می‌دهیم، که با جایی که آینده بازی را می‌بینیم هماهنگ است. . ما عمیقاً به بازی متعهد باقی می‌مانیم و به سرمایه‌گذاری در ابزارها، فناوری‌ها و پلتفرم‌های جدیدی که موفقیت توسعه‌دهندگان، شرکای صنعتی، مشتریان ابری و سازندگان را تقویت می‌کنند، ادامه خواهیم داد.

اعلام آفلاین شدن Stadia در زمانی صورت می‌گیرد که شرکت‌های متعددی کنسول‌های بازی دستی خود را برای سرویس‌های استریم، مانند Stadia اعلام می‌کنند. همین هفته گذشته، لاجیتک گوشی دستی G Cloud Gaming خود را معرفی کرد و دستگاه های جدید به طور منظم معرفی می شوند.

این شرکت امروز پایان پلتفرم استریم معروف به Stadia را اعلام کرد. که در یک پست وبلاگ رسمی، این شرکت پایان Stadia را همانطور که می دانیم تایید می کند. این پست توسط معاون رئیس و مدیر کل Stadia، فیل هریسون منتشر شد.

ما از بازیکنان اختصاصی Stadia که از ابتدا همراه ما بودند سپاسگزاریم. ما تمام خریدهای سخت‌افزار Stadia را که از طریق Google Store انجام شده‌اند، و تمام خریدهای بازی و محتوای اضافی که از طریق فروشگاه Stadia انجام شده است، بازپرداخت خواهیم کرد. بازیکنان تا 18 ژانویه 2023 به کتابخانه بازی های خود دسترسی خواهند داشت و بازی می کنند تا بتوانند جلسات بازی نهایی را کامل کنند. ما انتظار داریم که اکثر بازپرداخت ها تا اواسط ژانویه 2023 تکمیل شود. ما جزئیات بیشتری را برای بازیکنان در مورد این فرآیند در مرکز راهنمایی خود داریم.

چند سال پیش، ما همچنین یک سرویس بازی مصرف کننده، Stadia را راه اندازی کردیم. و در حالی که رویکرد Stadia برای پخش بازی‌ها برای مصرف‌کنندگان بر پایه یک پایه فناوری قوی ساخته شده است، اما جذابیتی را که ما انتظار داشتیم در بین کاربران به دست نیاورده است، بنابراین تصمیم دشواری برای شروع به کار بستن سرویس پخش Stadia خود گرفته‌ایم.

گوگل در حال پایان دادن به کسب و کار استریم بازی خود است

برای تیم Stadia، ساختن و حمایت از Stadia از پایه توسط همان علاقه ای که بازیکنان ما به بازی ها دارند، تقویت شده است. بسیاری از اعضای تیم Stadia این کار را در بخش‌های دیگر شرکت پیش خواهند برد. ما از کار پیشگامانه تیم بسیار سپاسگزاریم و مشتاقانه منتظریم تا با استفاده از فناوری استریم پایه Stadia، تأثیر خود را در بازی و سایر صنایع ادامه دهیم.

تمامی خریدهای نرم افزاری و سخت افزاری از طریق فروشگاه گوگل پلی بازپرداخت می شود.

پلتفرم استریم بازی Stadia تنها چند سالی که از راه اندازی آن می گذرد قربانی دیگری از پروژه های کشتار گوگل می شود (Stadia کمتر از 3 سال راه اندازی شده است). شایعات در مورد آفلاین شدن Stadia برای ماه‌ها در جریان بود، اما این شرکت همچنان آنها را رد کرد و حتی تایید کرد که روی «بازی‌های عالی‌تر برای پلتفرم و Stadia Pro» کار می‌کند.

– فیل هریسون. معاون رئیس و مدیر کل Stadia

منبع: گوگل از طریق TheVerge

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر