کنسول ASUS ROG Ally قبلاً برای پشتیبانی از SSD 4 ترابایتی M.2 2280 مود شده است.

البته، ما از اصلاح چنین سخت‌افزار گران‌قیمتی خودداری می‌کنیم، اما اگر از دست دادن گارانتی مشکلی ندارد و کسی تجربه حفاری و قطعات الکترونیکی حساس را داشته باشد، ممکن است انجام این کار آسان باشد. فقط مطمئن شوید که از آن فیلم بگیرید، برای علم.

کاربران قبلاً فضای ذخیره سازی WD 4TB SN850X و Crucial P3 Plus 4TB (CT4000P3PSSD8) را اضافه کرده اند که طبق گزارش ها بدون مشکل کار می کنند. تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر گرمای بیش از حد یا مشکلات مربوط به عملکرد گزارش نشده است، حتی اگر اولین خبر دو هفته پیش به اشتراک گذاشته شد.

سرعت ASUS ROG Ally M.2 2280 منبع: Reddit

منبع: Reddit





منبع

گیمرها قبلا راهی برای قرار دادن SSD های بزرگتر در ROG Ally پیدا کرده اند.

ASUS ROG Ally حتی یک دستگاه یک ماهه هم نیست، بنابراین هر کنسولی که تاکنون فروخته شده است هنوز تحت گارانتی است. با این حال، گیمرهایی که ترجیح می‌دهند فضای ذخیره‌سازی خارجی نداشته باشند، می‌توانند حافظه داخلی را به ظرفیت بیشتری ارتقا دهند یا چیزی چالش‌برانگیزتر را امتحان کنند.

ASUS ROG Ally می‌تواند درایوهای SSD M.2 2280 را پس از مدتی حفاری نصب کند

تغییرات مود SSD ASUS ROG Ally، منبع: Reddit

به نظر می رسد، ROG Ally می تواند یک حافظه ذخیره سازی استاندارد M.2 2280 را جای دهد، اما جایگزین مستقیمی نیست. قسمت هایی از شاسی راه را می بندد که باید به صورت فیزیکی حذف شوند. این تغییرات برگشت ناپذیری هستند که به طور خودکار گارانتی را باطل می کنند. علاوه بر این، آنتن ها باید جابجا شوند و ذخیره سازی باید با یک فویل غیر رسانا عایق بندی شود.

به طور رسمی، ROG Ally با یک SSD 512 گیگابایتی M.2 در فرم فاکتور کوچک 2230، به اندازه Steam Deck Valve عرضه می شود. ایسوس همچنین در حال آماده سازی نسخه 256 گیگابایتی برای عرضه در کنار نسخه مقرون به صرفه تر این کنسول در ماه های آینده است. با این حال، حتی 512 گیگابایت فضای ذخیره سازی برای بازی های مدرن به اندازه کافی بزرگ نیست، برخی از محبوب ترین عناوین به راحتی 100 گیگابایت را به تنهایی مصرف می کنند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر