کنسول بازی ASUS ROG Ally در واقع واقعی است، دارای APU Ryzen است و از پردازنده گرافیکی خارجی RTX 4090 پشتیبانی می کند.

The Ally یک کنسول مبتنی بر ویندوز است که دارای مجوز برای پشتیبانی از کتابخانه Xbox Game Pass است. با این حال، این یک دستگاه پخش ابری نیست، بلکه یک کنسول بازی کامل است که یک APU کامل مانند Steam Deck را ارائه می‌کند.

ایسوس زمان عرضه ROG Ally را تایید نمی کند، همچنین این شرکت مشخصات کامل یا اطلاعات قیمت را به اشتراک نمی گذارد. Dave2D تنها با ASUS تأیید کرده است که این کنسول شاهد عرضه جهانی خواهد بود و به BestBuy ایالات متحده که در حال حاضر لیست شده است محدود نخواهد شد. قیمت گذاری باید “رقابتی” باشد.

تصمیم ایسوس برای معرفی کنسول ROG Ally در اول آوریل با شک و تردیدهای عجیبی روبرو شده است. امروز ایسوس تایید کرد که این در واقع یک شوخی نبوده و کنسول ROG واقعاً در راه است.

سخت افزار کنسول بازی ROG Ally، منبع: Dave2D

ایسوس نوید یک تجربه عالی و روان “بازی فول اچ دی” را می دهد. به گفته Dave2D، این صفحه نمایش 500 نیت 1080p با نسبت تصویر 16:9 است. این نه تنها روشن تر است، بلکه با 120 هرتز و زمان پاسخگویی 5 میلی ثانیه بسیار پاسخگوتر است.

این محصول به یک راه حل خنک کننده دو فن مجهز شده است که گفته می شود به طور قابل توجهی بی صداتر از Steam Deck است. همانطور که اندازه گیری شد، تنها 20 دسی بل نویز در مقایسه با 37 دسی بل در محصول Valve تحت بار تولید می کند.

ASUS ROG Ally یک محصول واقعی است، دو برابر عملکرد Steam Deck

اولین کنسول بازی دستی ایسوس مجهز به APU Ryzen AMD است که به صورت سفارشی برای این محصول ساخته شده است. ایسوس تایید نمی کند که چه نوع APU مورد استفاده قرار می گیرد، جدا از اینکه آن را “سریع ترین APU تا کنون” می نامد. ویدیویی از Dave2D نور بیشتری بر روی APU می اندازد. اکنون تایید شده است که APU 4 نانومتری با پردازنده Zen4 و گرافیک RDNA3 است. با این حال، ما احتمالاً به دنبال یک APU سفارشی AMD Phoenix هستیم.

منبع:

[Dave2D] ایسوس فکر می کند که می تواند Steam Deck را شکست دهد (23,405 بازدید)

منبع

کنسول بازی ROG Ally منبع: ایسوس

آنچه در حال حاضر می توانیم در مورد آن مطمئن باشیم پشتیبانی از واحد ASUS ROG XG Mobile است که در این پست توضیح دادیم. این کنسول دارای یک کانکتور اختصاصی XG است که به این معنی است که می تواند از پیشرفته ترین GPU بازی برای لپ تاپ ها بهره مند شود. تنها مشکلی که در اینجا وجود دارد، قیمت پردازنده گرافیکی XG Mobile است. در حال حاضر آخرین پردازنده گرافیکی خارجی XG RTX 4090 است که با قیمت 2000 دلار به فروش می رسد.

سخت افزار کنسول بازی ROG Ally، منبع: Dave2D

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر