پردازنده‌های گرافیکی Yeston Radeon RX 7900 SAKURA با راه‌حل خنک‌کننده «SUGAR» رسما معرفی شدند.

رسانه های چینی گزارش می دهند که RX 7900 SAKURA از روش ساخت جدیدتری برای سری جدید استفاده می کند و دوام طراحی را به شدت افزایش می دهد. این ترکیبی از قالب گیری تزریقی، مهر زنی داغ و حکاکی لیزری است. اگر Yeston بعداً طرح‌های گرافیکی جدیدی ارائه دهد، می‌توان خود چاپ را حذف یا جایگزین کرد. ایده مشابهی توسط PowerColor ارائه شده است، اما در آن صورت، برای صفحات پشتی اعمال می شود.

Yeston Radeon RX 7900 SAKURA، منبع: Yeston

این کارت دارای طراحی خنک کننده سه فن است که هر کدام رنگ متفاوتی دارند. این خنک کننده به طور رسمی به عنوان فناوری اتلاف حرارت SUGAR شناخته می شود و نه، این یک شوخی نیست:

این دیگر فقط یک رندر نیست. Yeston اولین نگاه به GPU جدید SAKURA را از طریق جعبه گشایی رسمی ارائه می دهد.

Yeston Radeon RX 7900 SAKURA، منبع: Yeston

پردازنده‌های گرافیکی SAKURA Yeston شامل مدل‌های RX 7900 XTX و RX 7900 XT هستند. هر دو کارت اکنون توسط فروشگاه رسمی در فروشگاه JD چینی با قیمت 7999 RMB (1147 دلار) و 7399 RMB (1060) فهرست شده اند. متاسفانه هر دو مدل در حال حاضر فروخته شده اند.

Yeston Radeon RX 7900 SAKURA، منبع: Yeston

تنها طراحی خنک کننده کارت گرافیک نیست که قرار است چشم نواز باشد. این شرکت تلاش زیادی برای طراحی بسته‌بندی به ظاهر زیبا به عنوان خود کارت انجام داد. مشخص نیست که طراحی Yeston چگونه تایید شده است، زیرا به هیچ وجه از دستورالعمل های بسته بندی و لوگوی AMD پیروی نمی کند.

سری Yeston RX 7900 SAKURA

منبع: یستون

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر