پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA GeForce RTX 30 تا پایان آگوست شاهد قیمت‌های پایین‌تر نیز خواهیم بود

ZOL گزارش می دهد که NVIDIA می خواهد با کاهش قیمت پردازنده گرافیکی حتی کمتر از AMD، که ظاهراً اقدامات مشابهی را نیز برنامه ریزی می کند، اقدامات تهاجمی تری انجام دهد.

قیمت پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA طی چند ماه گذشته به‌طور قابل توجهی کاهش یافته است. دلایلی که چرا این اتفاق می افتد بسیار است، اما عمدتاً این واقعیت است که علاقه به رمزنگاری بر روی پردازنده های گرافیکی به شدت کاهش یافته است و گیمرها به سادگی به اندازه گذشته کارت گرافیک نمی خرند. این امر به ویژه برای NVIDIA نگران کننده است، زیرا طبق گزارش ها، این شرکت تراشه های زیادی را سفارش داده است و مشتریان بسیار کمی برای خرید آنها وجود دارد.

NVIDIA اقدامات تهاجمی برای کاهش قیمت RTX 30 انجام می دهد

طبق اخبار منتشر شده از زنجیره تامین، در پایان ماه آگوست، NVIDIA و AMD اقدامات تهاجمی تری برای کاهش قیمت کارت های گرافیک انجام خواهند داد که NVIDIA قیمت های آن را بیش از AMD کاهش خواهد داد.

NVIDIA با شرکای هیئت مدیره کار می کند تا قیمت کارت های خود را کاهش دهد، به خصوص سری های رده بالای RTX 3090 که قرار است تنها تا 2 ماه دیگر با معرفی سری RTX 40/Ada جایگزین شوند. تبلیغاتی مانند 3090 Ti EVGA با قیمت 1150 دلار احتمالاً به زودی بازخواهد گشت، اگرچه چنین تبلیغاتی محلی هستند و فقط برای چند روز ادامه دارند.

منبع: ZOL، MyDrivers

منبع

دو خبرگزاری چینی با استناد به منابع خود از زنجیره تامین پیشنهاد می‌کنند که کارت‌های گرافیک NVIDIA RTX 30 تا پایان ماه جاری قیمت‌های کمتری خواهند داشت.

در حال حاضر هیچ جزئیاتی وجود ندارد که کدام کارت ها قیمت تعدیل می شوند یا دقیقاً چه زمانی این اتفاق می افتد. با این حال آنچه واضح است این است که NVIDIA حتی زمان کمتری نسبت به AMD دارد که اکنون ماه نوامبر را برای عرضه سری Radeon RX 7000 هدف قرار داده است. امیدواریم که تعدیل قیمت جدید روی سری‌های RTX 3060/3070 نیز تأثیر بگذارد، که به دلایلی همچنان می‌توان آن را با قیمت بالاتر از قیمت پیشنهادی یافت.

– لی فوگانگ، ZOL

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر