ویندوز 11 مود شده را می توان به طور کامل در حافظه 4 گیگابایتی لپ تاپ GeForce RTX 3050 ذخیره کرد

البته، مانند هر دیسک رم دیگری، نمونه های ذخیره شده در VRAM حالت پایدار ندارند، بنابراین تمام داده های ذخیره شده در چنین سیستم عاملی پس از راه اندازی مجدد سیستم از بین خواهند رفت.

Tiny11 در پردازنده گرافیکی لپ تاپ RTX 3050، منبع: NTDev

البته، سیستم عامل ذخیره شده به این روش هنوز برای کار کردن به حافظه استاندارد سیستم نیاز دارد، اما این نمایش نشان می‌دهد که حافظه VGA اکنون قادر به ارائه سریع و سریع سیستم عامل است. و این با سرعت خواندن متوالی بسیار بالا که به 1960 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن تا 2497 مگابایت بر ثانیه می رسد امکان پذیر است. با این حال، شایان ذکر است که این پردازنده گرافیکی RTX 3050 پایین‌ترین سطح در مجموعه تلفن همراه Ampere است و تنها دارای 14 گیگابیت بر ثانیه حافظه متصل به 128 بیت است.

با تشکر از یک ابزار شخص ثالث به نام GpuRamDrive او موفق شد کل سیستم را روی حافظه GPU لپ تاپ ذخیره کند. این ابزار یک دیسک RAM ایجاد می کند که در این مورد در حافظه VGA ذخیره می شود، نه حافظه سیستم مانند ابزارهای مشابه. نصب سیستم عامل Tiny11 به بیش از 4 گیگابایت فضا نیاز ندارد، به همین دلیل است که حتی می تواند به راحتی روی بافر 4 گیگابایتی لپ تاپ GeForce RTX 3050 قرار بگیرد.

Modder و توسعه دهنده نرم افزار NTDEV قابلیت های سیستم عامل ویندوز 11 اصلاح شده ای را که او به نام Tiny11 ساخته است را نشان می دهد. این یک سیستم عامل حذف شده با نیازهای حافظه محدود است.

ویندوز 11 به طور کامل از VRAM اجرا می شود

منبع: NTDEV از طريق سخت افزار تام

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر