نیوهمپشایر AG می‌گوید تماس‌های غیرقانونی با هوش مصنوعی بایدن به 25000 رای‌دهنده رسید.

نیوهمپشایر AG می‌گوید تماس‌های غیرقانونی با هوش مصنوعی بایدن به 25000 رای‌دهنده رسید.

دو شرکت مستقر در تگزاس با موجی از تماس‌های رباتیک مرتبط هستند. دیپ فیک صوتی برای ترغیب رای دهندگان نیوهمپشایر به عدم شرکت در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری این ایالت استفاده شد. جان فورملا، دادستان کل نیوهمپشایر، گفت که در ماه ژانویه 25000 تماس با ساکنان این ایالت برقرار شده است.

Formella می‌گوید که یک تحقیق منبع تماس‌های رباتیک را به شرکت‌های تگزاسی Life Corporation و Lingo Telecom مرتبط کرده است. هنوز هیچ اتهامی علیه هیچ یک از شرکت ها یا مالک شرکت لایف، شخصی به نام والتر مونک، ثبت نشده است. تحقیقات ادامه دارد و گمان می‌رود که نهادهای دیگری نیز در آن دخیل باشند. گفته می شود که مقامات مجری قانون فدرال نیز در حال بررسی این پرونده هستند.

بر اساس گزارشات، فورملا در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “ما نامه ای به شرکت لایف صادر کرده ایم که به شرکت دستور می دهد تا فوراً از نقض قوانین انتخابات نیوهمپشایر خودداری کند.” . ما همچنین تحقیقات جنایی را آغاز کرده‌ایم و در حال برداشتن گام‌های بعدی در این تحقیقات هستیم و اخطاریه‌های حفظ اسناد و احضاریه‌ها را برای شرکت Life Corporation، Lingo Telecom و هر فرد یا نهاد دیگری ارسال می‌کنیم.»

کمیسیون ارتباطات فدرال نیز نامه ای برای توقف و توقف به لینگو تلکام ارسال کرد. این آژانس گفت () در گذشته به هر دو شرکت در مورد تماس های رباتیک هشدار داده است.

دیپ‌فیک با استفاده از ابزارهای شرکت شبیه‌سازی صدای هوش مصنوعی ElevenLabs ایجاد شده است. این شرکت می گوید که “به جلوگیری از سوء استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی صوتی اختصاص داده شده است و (اینکه) هر گونه حادثه سوء استفاده را بسیار جدی می گیرد.”

در همین حال، FCC است که از صداهای تولید شده توسط هوش مصنوعی استفاده می کند. بر اساس قانون حمایت از مصرف کننده تلفنی، آژانس مسئول ایجاد قوانینی در مورد تماس های رباتیک است. کمیسیون‌ها قرار است در هفته‌های آینده درباره این موضوع رای‌گیری کنند.

منبع