“نمونه ویژه” پردازنده 10 نانومتری Cannon Lake-Y اینتل با بسته MCM 3-die مشاهده شد.

مادربرد Intel Cannon Lake-Y منبع: YuuKi_AnS

اینتل Cannon Lake دیگر پشتیبانی نمی‌شود. سال گذشته، این شرکت حتی پشتیبانی از درایورهای گرافیکی این سری را حذف کرد، زیرا هیچ Cannon Lake با GPU یکپارچه تا به حال عرضه نشده است.

یک “نمونه ویژه” از CPU منتشر نشده Cannon Lake توسط تصویربرداری شده است YuuKi-AnS.

CPU دارای پیکربندی سه قالب غیرمعمولی است که با نسخه رسمی نسخه 2-die که تحت سری 8 Core U-سری منتشر شده است متفاوت است. بر اساس برخی از دیتاشیت های لو رفته برای سری Cannon Lake-Y، قالب سوم McIVR است و اندازه آن 13.72 میلی متر مربع است.

مشخصات Intel Cannon Lake-Y، منبع: Intel

اینتل کانن لیک 10 نانومتری روی بسته‌بندی کوچک‌تر مشاهده شد

CPU Intel Cannon Lake-Y، منبع: YuuKi_AnS

سری Cannon Lake فقط با 2 هسته Palm Cove در دسترس بود و به طور انحصاری برای Crimson Canyon NUC و بعداً برای برخی از لپ‌تاپ‌های کم مصرف عرضه شد. برد مهندسی تصویر زیر مشخصاً برای NUC Mini-PC در نظر گرفته نشده است و با چنین CPU کوچکی در مرکز کمی غیرعادی به نظر می رسد. با این حال، تمام این کانکتورها برای اعتبارسنجی داخلی در آزمایشگاه‌های اینتل استفاده شدند.

منبع: YuuKi_AnSمنبع

مشخص نیست که “نمونه های ویژه” حک شده بر روی CPU واقعاً به چه معنی است، اما واضح است که CPU دارای ترموکوپل هایی برای تست برق و حرارت بوده است.

گردآورنده سخت‌افزار و بازبینی کننده عکس‌هایی از Cannon Lake-Y، یک CPU کوچکتر در مقایسه با Core i3-8121U، تنها پردازنده‌ای که از سری Cannon Lake منتشر شده است، به دست آوردند. این سریال در سال 2018 عرضه شد و کمتر از دو سال بعد متوقف شد. این در واقع کوتاه ترین معماری اینتل در تاریخ این شرکت بود.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر