نمونه مهندسی Intel Meteor Lake-P “Core Ultra” با 18 رشته و 128 هسته گرافیکی


نمونه مرموز Intel Core Ultra 5 1003H ظاهر می شود

اینتل در حال حاضر در حال آزمایش پلتفرم موبایل نسل بعدی خود به نام Meteor Lake-P است.

نمونه ای که در وب سایت بنچمارک Ashes of the Singularity مشاهده شد، پردازنده جدیدی به نام را نشان می دهد Core Ultra 5 1003H با 18 رشته واضح است که این نام چیزی است که قبلاً در هیچ یک از محصولات اینتل ندیده بودیم، اما این شرکت به استفاده از نام‌های مختلف برای نمونه‌های مهندسی خود مشهور است. با اولین پردازنده های LGA1700 با کد Alder Lake، اینتل قبلا از نام هایی مانند Core-1800 استفاده می کرد. با این حال، این می تواند نشان دهنده این باشد که Core Ultra 5 در واقع یک نام جایگزین برای Core i5 نیست، بلکه فقط یک نام موقت برای یک نمونه آزمایشی است.

همچنین لازم به یادآوری است که اینتل قبلاً تأیید کرده بود که CPU Meteor Lake باید بخشی از سری چهاردهم Core باشد، بنابراین این “نشت” فقط باعث گیج‌کننده‌تر شدن اوضاع می‌شود.

CPU Intel Core Ultra 5 1003H، منبع: AotS

در مورد خود نمونه، ما به دنبال یک تراشه موبایل با استفاده از ساعت پایه 2.1 گیگاهرتز، TDP در حدود 45 وات و 128 واحد محاسبه (اجرا) هستیم. بر اساس داده های بنچمارک، CPU دارای 18 رشته است که یک پیکربندی غیر معمول برای یک CPU اینتل است. این یا به معنای 6 هسته Performance همراه با 6 هسته کارآمد (12 هسته و 18 رشته) یا گنجاندن SoC Tile Meteor Lake با 2 هسته کارآمد اضافی است. در این مورد، پیکربندی CPU 4 عملکرد، 8 هسته کارآمد و 2 هسته SoC (14 هسته و 18 رشته) خواهد بود.

CPU Intel Core Ultra 5 1003H، منبع: AotS

در حین اشتراک‌گذاری داده‌های درآمد Q1’23، اینتل مجدداً برنامه‌های خود را برای معرفی سری Meteor Lake در نیمه دوم سال 2023 تأیید کرد. ما قطعاً انتظار داریم که سری موبایل ابتدا در کنار Raptor Lake Refresh برای رایانه‌های رومیزی عرضه شود.

به روز رسانی استراتژی و نقشه راه اینتل Q1’23

منبع: AotS، Sisoftware از طريق BenchLeaksمنبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر