نقشه راه سرور 2022-2025 گیگابایت، پردازنده‌های 600 واتی، پردازنده‌های گرافیکی 700 واتی و پردازنده‌های گرافیکی 1000 واتی را فهرست می‌کند.


مصرف انرژی برای پردازنده های گرافیکی سرور فقط افزایش می یابد

یک نقشه راه شامل معماری های مرکز داده CPU/GPU رایانش گیگا (گیگا بایت) توسط HXL.

Giga Computing یک موجودیت جداگانه است که از گیگابایت جدا شده است. این شرکت در بازار محاسبات سازمانی تخصص دارد و جزو اولین شرکت هایی است که محصولات خود را بر اساس آخرین معماری های مرکز داده اعلام می کند.

امروز یک اسلاید نقشه راه جدید پدیدار شده است که شامل محصولاتی از تمام شرکت های بزرگی است که تجهیزات پیشرفته سازمانی را ارائه می دهند. نقشه راه بین CPU، GPU و CPU+GPU (چیزی که معمولا به نام APU شناخته می شود) تقسیم می شود. نقشه راه محصولات را تا سال 2025 نشان می دهد.

نقشه راه سرور CPU/GPU 2022-2025، منبع: Giga Computing/HXL

Giga Computing انتظار دارد که از سال 2022 از CPUهای 270 تا 280 واتی تا پایان سال 2025 به 500 تا 600 وات برسد. این تراشه ها باید شامل سری پردازنده های جدید Emerald و Granite Rapids اینتل و همچنین سری EPYC Turing Zen5 از AMD باشند.

این شرکت همچنین انتظار دارد که راه حل های سرور GPU مبتنی بر PCIe تا اوایل سال 2025 از 500 وات فراتر رود. در این مورد، نقشه راه هیچ محصول خاصی را ذکر نکرده است، اما ما می دانیم که NVIDIA اکنون روی پردازنده های گرافیکی سرور Blackwell کار می کند و AMD به احتمال زیاد این کار را انجام می دهد. معماری CDNA4 را در مقطعی در آینده معرفی کنید.

جالب توجه است که نقشه راه AMD MI300 ‘exascale APU’ را که نسل بعدی شتاب دهنده AMD برای مراکز داده است که قبلاً توسط این شرکت در ژانویه امسال معرفی شده بود، فهرست نکرده است. مشابه سوپرتراشه NVIDIA Grace/Hopper، CPU و GPU را در یک بسته واحد از طریق فناوری‌های بسته‌بندی پیشرفته (یا در این مورد، پشته‌سازی) ترکیب می‌کند. طبق گفته Giga Computing، سوپرتراشه NVIDIA Grace Hopper CPU می تواند به 1000 وات برسد.

منبع: @9550proمنبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر