نسل سیزدهم اینتل Core “Raptor Lake-S” در اواسط اکتبر و پس از اعلام اواخر سپتامبر عرضه می شود.

گفته می شود که پردازنده های Raptor Lake اینتل در تاریخ راه اندازی خواهند شد 17 اکتبرکه تقریبا 3 هفته از معرفی رسمی در رویداد Innovation می گذرد. در این تاریخ، اینتل پردازنده‌های سری K خود را از سری سیزدهم Core Raptor Lake-S به همراه مادربردهای پیشرفته Z790 عرضه خواهد کرد.

شایعه شده تاریخ عرضه سری Core نسل 13 اینتل، منبع: ECSM_Official

جالب اینجاست که Raptor Lake اکنون به احتمال زیاد پس از انتشار سری Ryzen 7000 AMD راه اندازی می شود. این پلتفرم جدید مبتنی بر سوکت Zen4 و AM5 دسکتاپ باید حداقل دو هفته زودتر با توجه به شایعات اخیر در دسترس قرار گیرد.

شایعه مشخصات سری اینتل Core Raptor lake
VideoCardz.com هسته ها / موضوعات حداکثر ساعت تقویت کننده TDP قیمت راه اندازی
(دلار آمریکا)
هسته سیزدهم اینتل “Raptor Lake”
Core i9-13900K TBC
Core i7-13700K TBC
Core i5-13600K TBC
هسته دوازدهم اینتل “آلدر لیک”
Core i9-12900K
Core i7-12700K
Core i5-12600K

لطفا توجه داشته باشید که این پست با عنوان a برچسب گذاری شده است شایعه.

اینتل Raptor Lake در 17 اکتبر راه اندازی می شود

ورود Raptor Lake زودتر از یک سال پس از راه‌اندازی دسکتاپ Alder Lake، که به دو دسته K و غیر K تقسیم شده است، خواهد بود. عرضه در 27 اکتبر آغاز شد و همچنین بخشی از رویداد نوآوری بود. با این حال، تا 4 نوامبر بود که سری های جدید CPU در فروشگاه ها در دسترس قرار گرفتند.

مطابق با شهروند مشتاق (ECSM_Official) که بیشتر به دلیل بررسی های مربوط به سخت افزار منتشر نشده شناخته شده است، اینتل اکنون تاریخ راه اندازی را برای سری جدید CPU دسکتاپ خود تعیین کرده است.

منبع: ECSM_Official از طریق Wccftech

منبع

به گفته همین منبع، این شرکت تاریخ عرضه متفاوتی برای رونمایی مادربردهای میان رده H770 و B760 دارد. آنها باید در CES 2023 در 5 ژانویه سال آینده ظاهر شوند. این راه اندازی شامل پردازنده های غیر K (قفل شده) Raptor Lake نیز می شود.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر