مینی کامپیوتر Thunderobot MIX CPU Core نسل 13 اینتل و گرافیک GeForce RTX 40 را در شاسی 1.7 لیتری بسته بندی می کند.

انتظار می رود Thunderobot RTX 4060 را به MIX اضافه کند

آخرین پیشنهاد آنها، که به سادگی به عنوان MIX شناخته می شود، کمی دیر به مهمانی می رسد. این سخت افزار که به پردازنده Core نسل 13 اینتل و احتمالاً نسخه موبایل کارت گرافیک NVIDIA RTX 4060 مجهز شده است، مدتی است که در بازار موجود است. اما واضح است که دستگاه پیچیده ای مانند این به زمان بیشتری برای ساخت نیاز دارد. شایان ذکر است که در اعلامیه رسمی سری Core-HX نسل 13 اینتل ذکر شده است که به معنی نوع TDP بالاتر و هسته های بیشتر است.

سازنده لپ‌تاپ و سیستم‌های فرم فاکتور کوچک چینی قرار است دستگاه جدیدی را برای گیمرها معرفی کند.

جزئیات مینی رایانه شخصی MIX، منبع: Thunderobot

منبع: ITHome

منبع

Thunderobot، یک بازیگر بزرگ در بازار داخلی چین، به عنوان تامین کننده سیستم های بازی پیشرفته شناخته شده است. در گذشته چندین لپ‌تاپ از این شرکت را پوشش داده‌ایم که جزو اولین‌هایی بودند که با جدیدترین پردازنده‌های اینتل یا پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA وارد بازار شدند.

MIX قرار است در Bilibili 2023 world که در 21 جولای آغاز می شود، عرضه شود. رسانه های چینی ادعا می کنند که این محصول ممکن است حدود 6000 RMB (840 دلار) قیمت داشته باشد.

MIX اولین در نوع خود خواهد بود، به خصوص در اندازه جمع و جور خود، که گرافیک NVIDIA RTX 40 را در خود جای داده است. انتظار می‌رود طراحی آن شباهت‌هایی به دستگاه‌های اخیراً ذکر شده مانند NUC 12 Enthusiast داشته باشد که دارای پردازنده مرکزی Intel 12th Core و گرافیک Intel Arc A770 است.

شایان ذکر است، Thunderobot MIX شباهت زیادی به سیستم‌های Dell Alienware Alpha R2 دارد که در ابتدا برای SteamOS به عنوان ماشین‌های بخار طراحی شده بودند. واضح است که شرکت چینی از سیستم Alienware Alpha R2 دل الهام گرفته است که دارای ترکیبی از Core i7-6700T و GeForce GTX 960 است که در حال حاضر منسوخ شده است. بدون شک، محصول Thunderobot عملکرد قابل توجهی افزایش یافته است.

Dell Alienware Alpha R2، منبع: TomGuide

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر