موددرها 12 گیگابایت حافظه را به Radeon RX 5600 XT، تنها پردازنده گرافیکی در جهان اضافه می کنند.


تنها Radeon RX 5600 XT با 12 گیگابایت حافظه

این مد توسط تیم پائولو گومز (همانطور که ممکن است حدس زده شود) انجام شده است. آنها با ما تماس گرفتند تا در مورد پروژه دیگری که روی آن کار می کردند، که یک کارت گرافیک سفارشی Radeon RX 5600 XT است، به ما بگویید.

تاکنون، مودهای محبوبی که سرفصل خبرها را به خود اختصاص داده‌اند، روی کارت‌های GeForce RTX بوده‌اند، اما همانطور که مشخص است پردازنده‌های گرافیکی Radeon را می‌توان فریب داد تا از بافر فریم بیشتری نیز پشتیبانی کنند.

Radeon RX 5600 XT دیگر یک کارت جدید نیست. این پردازنده گرافیکی میان رده در اوایل سال 2020 با پردازنده Navi 10 XLE و حافظه 6 گیگابایتی در گذرگاه حافظه 192 بیتی معرفی شد. کارت فقط در این پیکربندی ارائه شد، اما برای شرکای هیئت مدیره کافی بود تا بیش از 60 نوع سفارشی را توسعه دهند (که برای کارت های Radeon بسیار زیاد است).

از جمله پردازنده گرافیکی PowerColor’s Red Dragon بود که با مشخصاتی متفاوت از آنچه که اعلام شده بود عرضه شد. محصول نهایی دارای یک ساعت حافظه 1750 مگاهرتز به جای 1500 مگاهرتز بود. همانطور که برخی از شما ممکن است به یاد داشته باشید، این نتیجه تغییر مشخصات AMD در آخرین لحظه از پهنای باند 12 گیگابیت بر ثانیه به 14 گیگابیت بر ثانیه بود.

Radeon RX 5600 XT 12GB، منبع: Paulo Gomes

اژدهای قرمز توسط تیم پائولو گومز برای پروژه بعدی انتخاب شد، تلاشی برای دو برابر کردن بافر فریم برای این پردازنده گرافیکی. آنها ماژول های حافظه 14 گیگابیتی 14 گیگابیتی سامسونگ GDDR6 1 گیگابایتی را با تراشه های 2 گیگابایتی 16 گیگابیت بر ثانیه جایگزین کردند. به طور طبیعی، این بدان معنی است که کارت باید برای آزمایش به مشخصات اصلی کاهش می‌یابد، اما همانطور که ادعا می‌کنند هیچ چیز نباید مانع از ساعت‌های بالاتر در استفاده روزانه شود.

این مد قبلاً امکان پذیر نبوده است زیرا هیچ بایوس برای RX 5600XT وجود نداشت که از 12 گیگابایت حافظه پشتیبانی کند. خوشبختانه، تیم راهی برای اصلاح BIOS با برخی تغییرات HEX فاش نشده پیدا کرد:

Radeon RX 5600 XT 12GB، منبع: Paulo Gomes

طبق این ویدئو، این مد پس از تلاش های ناموفق قبلی موفق شد. این کارت به درستی توسط ویندوز شناسایی شده و از درایورهای رسمی پشتیبانی می کند. این بدان معنی است که تیم را می توان با بازی ها و نرم افزارهای بنچمارکی که انجام شد تست کرد. فقط به خاطر داشته باشید که این یک از پیش تعیین شده استاندارد نیست، بلکه وضوح 10K است، که باید توضیح دهد که چرا عملکرد اکنون دو برابر شده است.

Radeon RX 5600 XT 12GB، منبع: Paulo Gomes

اگر می‌خواهید درباره پروژه بیشتر بدانید، ویدیوی زیر را بررسی کنید (به یاد داشته باشید که می‌توانید ترجمه خودکار را در YouTube فعال کنید).

منبع:

[Paulo Gomes] ارتقاء poderoso: Descubra o que fiznessa RX 5600XT! (23,427 بازدید)

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر