مقایسه AMD FSR2 در مقابل NVIDIA DLSS2 تنها یک برنده را نشان می دهد

علاوه بر این، نسخه جدیدتر DLSS با نسل فریم حتی محدودتر به سری RTX 40 است. در همان زمان، AMD قول می دهد حداقل دو نسل از پردازنده های گرافیکی Radeon را با FSR3 آینده خود پشتیبانی کند، که باید دارای فناوری تقویت فریم مشابه باشد.

مقیاس مقایسه AMD FSR2 در مقابل DLSS2، منبع: HardwareUnboxed

امیدواریم مقایسه بعدی شامل XeSS اینتل باشد که هنوز به سرعت پذیرش FSR/DLSS نیست، اما مطمئناً در چند ماه گذشته در بازی‌های بیشتری ظاهر شده است.

[Hardware Unboxed] DLSS 2 انویدیا در مقابل FSR 2 AMD در 26 بازی، کدام بهتر به نظر می رسد؟ – تجزیه و تحلیل نهایی (107,036 بازدید)

منبع

با کمال تعجب، هیچ عنوان از 26 بازی حتی برتری FSR را نسبت به DLSS نشان نداده است. این فناوری تنها توانسته در 8 مقایسه از 104 امتیاز به تساوی برسد. علاوه بر این، NVIDIA DLSS دارای مزیت آشکاری در حالت عملکرد است که در وضوح کمتر (مقیاس 2x)، در مقایسه با کیفیت (مقیاس 1.5x) ارائه می‌شود.

منبع:

پیش نیازهای این مقایسه، انتخاب انجام شده توسط HardwareUnboxed را مشخص می کند. این ویدئو روی دو نمایه کیفیت تمرکز دارد: عملکرد و کیفیت و دو وضوح: 4K و 1440p. بازبین توضیح می دهد که از آنجایی که هر دو تکنیک ارتقاء مقیاس عملکرد تقریباً یکسانی را ارائه می دهند، ویدیو به جای نرخ فریم بر کیفیت تصویر تمرکز دارد.

از آنجایی که فناوری‌های AMD FSR و NVIDIA DLSS در حال حاضر در چندین عنوان با هم در دسترس هستند، داوران این شانس را دارند که کیفیت و عملکرد هر فناوری را در کنار یکدیگر مقایسه کنند. Hardware Unboxed این تلاش عظیم را با مقایسه صدها تصویر و ویدیو پس از ضبط آن در 26 بازی انجام داده اند.

اگرچه شکی وجود ندارد که AMD FSR در این نبرد شکست خورده است، دلیل خوبی وجود دارد که چرا فناوری AMD ممکن است همچنان تنها انتخاب باشد. با تمام پردازنده های گرافیکی مدرن کار می کند، که در مورد NVIDIA DLSS صدق نمی کند. AMD FSR توسط پردازنده‌های گرافیکی سطح پایه و حتی یکپارچه پشتیبانی می‌شود، در حالی که NVIDIA DLSS فقط توسط کارت‌های RTX پشتیبانی می‌شود.

در پایان، HardwareUnboxed ایده ای برای استفاده از یک مقیاس 5 نمره ای ارائه کرد. DLSS+++ یا FSR+++ نشان می‌دهد که تفاوت برتری به نفع فناوری نسبت به رقیب وجود دارد. یک یا دو علامت بعلاوه یک مزیت جزئی یا متوسط ​​را نشان می‌دهد، در حالی که Tie به این معنی است که گیمرها می‌توانند از هر یک از این فناوری‌ها بر اساس ترجیح خود استفاده کنند، زیرا هیچ تفاوتی در کیفیت انتظار نمی‌رود.

علاوه بر این، برای نشان دادن تجربه خارج از جعبه، از هیچ مود DLL استفاده نشده است. هر دو FSR و DLSS برای روش های مختلف جایگزینی کتابخانه های DLL، اغلب به جای یکدیگر، شناخته شده اند. با این حال، این نتیجه گیری را پیچیده می کند و گیمرها احتمالاً نتایج متفاوتی خواهند دید که هدف این مقایسه نیست.

رقابت شدید بین NVIDIA DLSS2 و AMD FSR2 در 26 عنوان

مقایسه AMD FSR2 در مقابل DLSS2، منبع: HardwareUnboxed

مقایسه AMD FSR2 در مقابل DLSS2، منبع: HardwareUnboxed

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر