مشخصات پیش نویس PCI-Express 7.0 اکنون برای اعضای PCI-SIG فعال است

وضعیت مشخصات PCI Gen7، منبع: PCI-SIG

طبق اسلایدها، PCIe Gen7 از سیگنال‌دهی PAM4 درست مانند استاندارد Gen6 استفاده می‌کند. حداکثر نرخ داده از 64 GT/s به 128 GT/s افزایش خواهد یافت و به رمزگذاری حالت Flit 1b/1b متکی است. اهداف استاندارد Gen7 اکنون بر بهبود کارایی و اطمینان از سازگاری با نسل قبلی فناوری PCIe متمرکز است.

مشخصات PCIe Gen7 هنوز نهایی نشده است، اما PCI-SIG تلاش می‌کند تا نسخه نهایی و آماده عرضه تا سال 2025 باشد. استقرار مشخصات Gen5 نشان داده است که نیاز به گرافیک برای پهنای باند PCI به اندازه شتاب دهنده های ذخیره سازی و مرکز داده مهم نیست. با این وجود، استاندارد نسل بعدی PCIe مجدداً مرزهای رایانه شخصی و محاسبات سطح بالا را جابجا خواهد کرد.

منبع: PCI-SIG via AnandTech

منبع

با این حال، هیچ یک از این اطلاعات جدید نیست، همه این اطلاعات قبلاً در سال گذشته منتشر شده بود. جزئیات تحت پوشش مشخصات نسخه 0.3 عمومی نیستند. از این رو مشخص نیست که جزئیات اساسی که چنین افزایش نرخ داده را نسبت به استاندارد قبلی امکان پذیر می کند چیست. آنچه مهم است این است که گروه روی پیش نویس اولیه تصمیم گیری کرده است و زیربنای فناوری اصلی تصمیم گیری شده است. AnandTech.

PCI-SIG، این سازمان در حال حاضر میزبان رویدادی در سانتا کلارا برای توسعه دهندگان است. گروه علاقه ویژه بر روی مشخصات پیش نویس PCIe Gen7 (نسخه 0.3) توافق کرده است. استاندارد جدید در مسیر دو برابر کردن پهنای باند نسبت به Gen6 است.

PCI-SIG با مشخصات پیش نویس PCI Express 7.0

نهایی شدن مشخصات PCIe Gen6 در سال گذشته انگیزه ای برای تعیین اهداف برای جانشین فراهم کرد. نسل بعدی استاندارد PCI Express اکنون در مسیری قرار دارد که پهنای باند را نسبت به جانشین دو برابر کند. در صورت دستیابی به این هدف، مشخصات Gen7 چهار برابر پهنای باند Gen5 و هشت برابر محبوب ترین استاندارد فعلی (Gen4) را ارائه می دهد.

وضعیت مشخصات PCI Gen7، منبع: PCI-SIG

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر