مرسدس از استاندارد شارژ EV تسلا در خودروهای آمریکای شمالی استفاده خواهد کرد

مجریان در مورد استدلال روشن هستند. اولا کالنیوس، رئیس هیئت مدیره مرسدس، می‌گوید: این گسترش باعث می‌شود رانندگان شارژ «سریع، راحت و قابل اعتماد» داشته باشند که تجربه کلی خودروهای الکتریکی را بهبود می‌بخشد. پشتیبانی از سوپرشارژر دسترسی به نقاط شارژ بیشتری را فراهم می کند (بیش از 12000 سوپرشارژر) – اگر بدانید می توانید در سراسر کشور سفر کنید و زمان شارژ را به حداقل برسانید، احتمال خرید EQB یا EQS بیشتر است.

یکی دیگر از خودروسازان اروپایی در حال استفاده از فناوری شارژ تسلا است. مرسدس بنز تأیید کرده است که از سال 2025 از استاندارد شارژ آمریکای شمالی (NACS) در خودروهای الکتریکی جدید آمریکای شمالی استفاده خواهد کرد. رانندگان ابتدا از طریق یک آداپتور CCS-to-NACS که در سال 2024 وارد می شود، به شبکه سوپرشارژر تسلا دسترسی خواهند داشت.

این یک انتقال در سراسر جهان نیست و تمرکز مرسدس بنز در مقایسه با مدل‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر مانند فورد و جنرال موتورز، دسترسی آن را محدود می‌کند. با این حال، تغییر به NACS فشار را بر فولکس‌واگن و سایر رقبا که هنوز از CCS در آمریکای شمالی استفاده می‌کنند، افزایش می‌دهد. آنها در خطر چسبیدن به یک دوشاخه EV کمتر رایج هستند که ممکن است به رانندگی در مسافت های طولانی و در نتیجه فروش خودرو آسیب برساند.منبع

به گفته این شرکت، این بر برنامه‌های مرسدس برای استقرار یک شبکه شارژ پرسرعت از پاییز امسال تأثیری نخواهد داشت. این شرکت انتظار دارد تا سال 2030 بیش از 400 “هاب شارژ” در آمریکای شمالی بسازد که در مجموع 2500 شارژر در دسترس خواهد بود. اولین نصب‌ها اکنون شامل هر دو کانکتور CCS و NACS هستند و برای خودروهای الکتریکی غیر مرسدس باز خواهند بود.

مرسدس اولین خودروساز آلمانی است که NACS را پذیرفته و سومین نشان اروپایی پس از ولوو و برادرش Polestar است. فولکس واگن در حال بررسی یک سوئیچ است، اما به غیر از اضافه کردن NACS به شارژرهای Electrify America، به این ایده متعهد نیست. در ایالات متحده، شرکت هایی مانند فورد، جنرال موتورز و ریویان متعهد شده اند از فناوری تسلا حمایت کنند. انجمن تحرک SAE در حال تولید یک نسخه استاندارد از پلاگین است که می تواند به سایر فروشندگان در استفاده از فرمت کمک کند.