مایکروسافت در حال همکاری با Semafor در داستان های خبری به کمک هوش مصنوعی است

مایکروسافت در حال همکاری با Semafor در داستان های خبری به کمک هوش مصنوعی است

مایکروسافت در حال همکاری با وب سایت رسانه ای Semafor در پروژه جدیدی است که از ChatGPT برای کمک به ایجاد داستان های خبری استفاده می کند. فایننشال تایمز گزارش کرده است. این یکی از چندین همکاری ژورنالیستی است که مایکروسافت قرار است امروز اعلام کند و به دنبال آن است نیویورک تایمز شکایتی علیه غول نرم افزاری و شریک آن، OpenAI، به دلیل نقض حق نسخه برداری تنظیم شده است.

در این گزارش آمده است که Semafor، که توسط بن اسمیت سردبیر سابق Buzzfeed تأسیس شده است، یک فید به نام “Signals” ایجاد خواهد کرد که توسط مایکروسافت برای مبلغی نامشخص اما “قابل توجه” حمایت مالی خواهد شد. اخبار و تحلیل های فوری را برجسته می کند و روزانه ده ها پست ارائه می دهد. تمام داستان ها به طور کامل توسط روزنامه نگاران نوشته می شود و هوش مصنوعی به طور موثر به عنوان یک ابزار تحقیق عمل می کند.

سمافور نوشت، سیگنال‌ها به تغییرات عمیق و مداوم در چشم‌انداز رسانه‌های دیجیتال و لحظه‌های اخبار پس از اجتماعی، و خطرات و فرصت‌های ناشی از هوش مصنوعی پاسخ می‌دهد.

به طور خاص، تیم Semafor از ابزارهای هوش مصنوعی برای یافتن سریع گزارش رویدادهای فوری از سایر منابع خبری در سراسر جهان به زبان‌های مختلف استفاده می‌کند و در عین حال ابزارهای ترجمه را ارائه می‌کند. بنابراین، یک مقاله ممکن است شامل منابع چینی، هندی یا سایر منابع باشد و خبرنگاران زمینه را اضافه کرده و دیدگاه‌های مختلف را خلاصه کنند. نورین گیلسپی، روزنامه‌نگار سابق آسوشیتدپرس که اکنون در مایکروسافت کار می‌کند، به خبرنگاران گفت: روزنامه‌نگاران باید از این ابزارها استفاده کنند تا بتوانند برای نسلی دیگر زنده بمانند و رشد کنند. فایننشال تایمز.

استفاده از ChatGPT و دیگر چت ربات‌های هوش مصنوعی در اتاق‌های خبری بحث‌برانگیز بوده است، به طوری که سایت‌هایی مانند CNET اخیراً از آن‌ها برای تولید مقاله‌های بلند بلند (البته با کمک ویراستاران انسانی) استفاده می‌کنند. این در حالی است که هوش مصنوعی می تواند “توهم” کند (مطالب نادرست بسازد) و انواع دیگر رفتارهای عجیب و غریب را از خود نشان دهد. اتاق‌های خبر در تلاشند تا دریابند که چگونه از آنها برای بهبود گزارش‌دهی استفاده کنند و به طور بالقوه با چت‌بات‌هایی رقابت کنند که مجموعه‌ای از محتوای مناسب SEO را تولید می‌کنند.

اواخر سال گذشته، مجله نیویورک تایمز اعلام کرد که از OpenAI و مایکروسافت به دلیل استفاده از مقالات خبری منتشر شده برای آموزش ربات های چت خود بدون پرداخت غرامت شکایت کرده است. این شکایت که به طور بالقوه به دنبال خسارت های قانونی و واقعی میلیاردها است، اولین باری است که یک سازمان خبری بزرگ توسعه دهندگان ChatGPT را به دلیل نقض حق چاپ تحت تعقیب قرار می دهد.

مایکروسافت همچنین امروز همکاری خود را با دانشکده روزنامه‌نگاری کریگ نیومارک، پروژه GroundTruth، انجمن اخبار آنلاین و سایر سازمان‌های روزنامه‌نگاری اعلام کرد.

این مقاله حاوی پیوندهای وابسته است. اگر روی چنین پیوندی کلیک کنید و خریدی انجام دهید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

منبع