مادربرد Supermicro W790 برای CPU های Sapphire Rapids HEDT به تصویر کشیده شده است

تصویر SuperMicro X13SWA-TF

ما همچنین دو مادربرد SuperMicro را برای نسل سوم Xeon با سوکت LGA-4189 (سوکت P+) و حتی نسل دوم Xeon قدیمی‌تر مبتنی بر سوکت LGA-3647 (سوکت P) وصل کردیم. نکته جالب این است که هر تکرار به استاندارد جدیدتر PCI Express به روز شده است که اکنون برای Sapphire Rapids به 5.0 رسیده است.

این یک طراحی E-ATX با پنج اسلات PCIe X16 (به احتمال زیاد Gen5) و پشتیبانی از حافظه 8 کاناله است. همچنین می‌توانیم ببینیم که از سه درایو SSD M.2 پشتیبانی می‌کند و یک هیت سینک جدید برای چیپست با لوگوی SuperMicro دارد.

SuperMicro X12SPA-TF (چپ) و SuperMicro X11SPA-TF (راست)، منبع: VideoCardz

SuperMicro W790 (X13SWA-TF)، منبع: VideoCardz

ما عکسی از مادربرد SuperMicro W790 برای پردازنده‌های ایستگاه کاری/HEDT نسل بعدی از اینتل دریافت کردیم.

لطفا کیفیت را ببخشید، تصویر اصلی وضوح بسیار پایینی داشت و این به همان خوبی است که با ارتقاء مقیاس هوش مصنوعی می شود. این در واقع همان مادربردی است که قبلاً توسط خرده فروش کانادایی لیست شده بود. این یک برد ایستگاه کاری گران قیمت (حدود 960 دلار) برای نسل آینده سری 4 Xeon-W با کد Sapphire Rapids-WS است.

اینتل هنوز تاریخ عرضه سری جدید Xeon را تایید نکرده است، اما شایعات حاکی از آن است که Sapphire Rapids برای بازار HEDT ممکن است در اوایل فوریه معرفی شود و انتظار می رود در آوریل عرضه شود. این یک به‌روزرسانی طولانی‌مدت برای سری HEDT اینتل است که از سال 2019 تاکنون هیچ بخش جدیدی ندیده است.

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر