مادربرد AORUS B650E Tachyon ظاهر شد که برای اورکلاک شدید AMD Ryzen 7000 طراحی شده است.

همانطور که شایعات نشان می دهند، تیم AORUS یک مادربرد Tachyon برای پردازنده های AMD AM5 دارد، با این تفاوت که مانند اکثر مادربردهای رده بالا برای سری Ryzen 7000 از چیپست X670E استفاده نمی کند.

AORUS B650 TACHYON، منبع: SkatterBencher

منبع:

منبع

AORUS B650E Tachyon

دلیلش این است که سری های Tachyon همه در مورد اورکلاک افراطی هستند. این بردها دارای طراحی قدرتمند VRM، چیدمان حافظه و سیگنالینگ بهتر و دکمه های مخصوص اورکلاک هستند.

AORUS B650 TACHYON، منبع: SkatterBencher

برد پریمیوم گیگابایت برای اورکلاکرها.

AORUS Tachyon مبتنی بر چیپست B650E از یک تراشه Promontory 21 (PROM21) به جای دو تراشه در سری X670 استفاده می کند. این بدان معنی است که خطوط PCIe کمتری در دسترس است، اما در عین حال این نوع برد به هر حال به آنها نیاز ندارد.

درست مانند بسیاری از بردهای اورکلاک، این برد تنها دارای دو اسلات DDR5 است. اورکلاکرها تمایل دارند از یک یا دو ماژول حافظه به طور همزمان استفاده کنند، که فرکانس بالاتر را تضمین می کند، بنابراین پیکربندی چهارگانه UDIMM به هر حال مهم نبود.

SkatterBencher که تصاویر را ارسال کرد به دلیل راهنمای اورکلاک بسیار دقیق برای CPUهای مدرن شناخته شده است. به نظر می رسد به زودی اطلاعات بیشتری در مورد توانایی نسل بعدی AMD Tachyon به دست خواهیم آورد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر