قرارداد جدید حفظ حریم خصوصی به غول های فناوری ایالات متحده اجازه می دهد تا به ذخیره سازی داده های کاربران اروپایی در سرورهای آمریکایی ادامه دهند

حتی با وجود یک توافق جدید، احتمالاً هنوز برای شرکت هایی که بیشترین وابستگی را به جریان داده های فرامرزی دارند، کار آسانی نخواهد بود. ماکس شرمز، وکیلی که با موفقیت توافقنامه‌های قبلی Safe Harbor و Privacy Shield را که پیش از امروز بر انتقال داده‌های فراآتلانتیک حاکم بود، به چالش کشید. مجله او قصد دارد چارچوب جدید را به چالش بکشد. او گفت: «ما برای انجام این کار به تغییراتی در قانون نظارت ایالات متحده نیاز داریم و به سادگی آن را نداریم. کمیسیون اروپا می گوید با توجه به ارزشی که دارد، مطمئن است که می تواند از چارچوب جدید خود در دادگاه دفاع کند.

چارچوب حریم خصوصی داده های ترانس آتلانتیک آخرین فصل از حماسه ای است که اکنون بیش از یک دهه در حال ساخت است. تنها در اوایل سال جاری بود که اتحادیه اروپا متا را به میزان 1.2 میلیارد یورو جریمه کرد، زیرا متوجه شد که رویه فیس بوک در انتقال داده های کاربران اتحادیه اروپا به سرورهای ایالات متحده قوانین حفظ حریم خصوصی دیجیتال این اتحادیه را نقض می کند. اتحادیه اروپا همچنین به متا دستور داد تا داده‌هایی را که قبلاً در سرورهای ایالات متحده ذخیره کرده بود، حذف کند، اگر شرکت راه قانونی برای نگهداری این اطلاعات تا پاییز در آنجا نداشت. مانند را مجله ی وال استریت توجه داشته باشید، توافق روز دوشنبه باید به متا اجازه دهد تا از حذف هرگونه داده اجتناب کند، اما ممکن است شرکت همچنان جریمه را بپردازد.

همه محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما، مستقل از شرکت مادر انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر چیزی را از طریق یکی از این پیوندها خریداری کنید، ممکن است کمیسیون وابسته را دریافت کنیم. تمامی قیمت ها در زمان انتشار صحیح می باشد.منبع

تقریباً سه سال پس از تصمیم دادگاهی در سال 2020 که تجارت الکترونیک فراآتلانتیک را تهدید به توقف کرد، اتحادیه اروپا طرحی را اتخاذ کرده است که به غول‌های فناوری ایالات متحده اجازه می‌دهد به ذخیره‌سازی داده‌های کاربران اروپایی در خاک آمریکا ادامه دهند. در تصمیمی که روز دوشنبه اعلام شد، کمیسیون اروپا چارچوب حریم خصوصی داده های ترانس آتلانتیک را تصویب کرد. طبق مفاد این قرارداد، ایالات متحده دادگاهی را ایجاد خواهد کرد که اروپایی‌ها در صورتی که احساس کنند یک پلت‌فرم فناوری ایالات متحده حقوق حریم خصوصی داده‌های آنها را نقض کرده است، می‌توانند با آن درگیر شوند. پرزیدنت جو بایدن در یک فرمان اجرایی که پاییز گذشته امضا کرد، تشکیل دادگاه بازنگری حفاظت از داده ها را اعلام کرد. دادگاه می تواند دستور حذف داده های کاربر و اعمال سایر اقدامات جبرانی را صادر کند. این چارچوب همچنین دسترسی سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده به داده های کاربران اروپایی را محدود می کند.