فیس بوک برای نمایش تبلیغات شخصی سازی شده در اتحادیه اروپا به مجوز نیاز دارد

این حکم تا حدودی مبهم است و مشخص نیست که مسئولان این الزام را در عمل چگونه تفسیر خواهند کرد. متا ممکن است برای ارائه تبلیغات شخصی در فیس بوک و سایر پلتفرم ها مجوز بخواهد. این می‌تواند حریم خصوصی کاربران را بهبود بخشد، اما بر نتیجه شرکت تأثیر می‌گذارد. هنگامی که iOS 14 به کاربران امکان رد ردیابی تبلیغات در برنامه ها را داد، این لباس در مورد ضربه زدن به درآمد تبلیغات خود هشدار داد – این می تواند نشان دهنده ضربه دیگری باشد که بر همه افراد اتحادیه اروپا، صرف نظر از دستگاهی که استفاده می کنند، تأثیر می گذارد.

متا در حال حاضر درخواست جریمه 390 میلیون یورویی اتحادیه اروپا (در حال حاضر حدود 425 میلیون دلار) را به دلیل الزام کاربران فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ به پذیرش تبلیغات شخصی سازی شده فقط برای استفاده از این پلتفرم ها دارد. هیئت حاکمه نیاز به رضایت آزادانه برای ویژگی‌ها دارد، و معتقد است که متا با درخواست داده‌های هدفمند تبلیغاتی فقط برای استفاده از فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ در سطح پایه، مقررات عمومی حفاظت از داده‌ها (GDPR) را نقض کرده است. در حکم جدید، دیوان عدالت اعلام کرد که این بر عهده یک اپراتور سایت است که ثابت کند مردم با میل و میل اجازه می دهند.

ما از متا نظر خواسته ایم. در بیانیه ای به روزنامه وال استریتیک سخنگوی گفت که این غول رسانه های اجتماعی هنوز در حال “ارزیابی تصمیم دادگاه” است و در آینده بیشتر خواهد گفت.

این تصمیم در یک دادگاه بزرگتر آمده است که تنظیم‌کننده‌های رقابت محلی، مانند دفتر کارتل فدرال آلمان، می‌توانند هنگام بررسی پرونده‌های ضدتراست، مطابقت با قوانین دیگر (مانند GDPR) را در نظر بگیرند. به بیان ساده، یک کشور می تواند تصمیم بگیرد که نقض قوانین در یک حوزه، شاهدی بر رفتار ضد رقابتی گسترده تر است.

متا باید دسترسی تبلیغات شخصی خود را در اتحادیه اروپا محدود کند. دادگاه دادگستری منطقه حکم داده است که برند متا فیسبوک قبل از ارائه حداقل برخی از تبلیغات شخصی سازی شده در اتحادیه اروپا باید رضایت خود را کسب کند. طبق این حکم، تبلیغات سفارشی «نمی‌توانند» پردازش آن حجم از داده‌ها را بدون اجازه کاربران توجیه کنند.

همه محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما، مستقل از شرکت مادر انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر چیزی را از طریق یکی از این پیوندها خریداری کنید، ممکن است کمیسیون وابسته را دریافت کنیم. تمامی قیمت ها در زمان انتشار صحیح می باشد.



منبع