عدم پشتیبانی از رهگیری پرتوی سختافزاری

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد مجله خبری videocardz لطفا از صفحه ما بخواهید.

در آموزش استخراج مونرو از سیستم عامل ویندوز 10 استفاده می کنیم ولی شما می توانید روی ویندوز 7، 8، لینوکس و مک هم از همین آموزش استفاده کنید. رهگیری پرتو و DLSS: آخرین کارتهای گرافیکی از ray tracing یا همان تکنیکِ رهگیری پرتو پشتیبانی میکنند که میتواند برای بهبود بصریِ بازی استفاده شود. عدم پشتیبانی از رهگیری پرتوی سختافزاری. شرکت انویدیا از نمایشگرهای G-Sync و G-Sync Compatible پشتیبانی میکند، در حالی که فناوری FreeSync از ایامدی با کارتهای رادئون سازگار است. این مبلغ دو برابرِ قیمتِ عرضهی رسمی آن است، آن هم برای کارتی که کندتر از مدل نسل قبلیِ GTX 1060 6GB است. بهترین راه برای تشخیص راندمانِ خالص کارت گرافیکی، تلاش برای اجتناب از تمام گلوگاههای دیگر تا جای ممکن است. اما یک هشدار صادقانه بدهیم: ممکن است ۶ ماه یا حتی بیشتر زمان نیاز باشد تا قیمتها به سطح نرمالِ خود بازگردند. حافظهی ویدیویی: امروزه یک کارت ۴ گیگابایتی کمترین میزانِ قابل قبول است، مدلهای ۶ گیگابایتی بهتر هستند و ۸ گیگابایت یا بیشتر هم اکیدا توصیه میشود. بستر آزمایشات کارت گرافیکیِ ما شامل پردازندهی Core i9-9900K، مادربرد MSI MEG Z390 Ace، همینطور حافظهی ۳۲ گیگابایتی Corsair DDR4-3200 CL16 و یک ذخیرهسازِ ADATA XPG SX8200 Pro 2TB میشود.

برای نصب Minergate فایل دانلود شده را اجرا کنید و فرآیند نصب آن را تا پایان ادامه دهید. مثلا یک GPU رده بالا برای بازی در دقتِ 1080p نیاز نیست. حتی می توانید از کارت گرافیک های کارکرده استفاده کنید ولی به یاد داشته باشید که کارت گرافیک کارکرده را از یک گیمر بخرید و نه از یک ماینر! ما مبلغی را که در شرایط عادی انتظار میرود پرداخت کنیم، فهرست کردهایم. نباید خیلی بیشتر از مبالغِ ذکر شده برای آنها پرداخت کنید، هر چند که تقریبا تمام مدلهای فوق هنوز هم ناموجود باقی ماندهاند. البته که هیچ راهکار یکتایی نداریم که برای همه مناسب باشد: برخی خواهانِ سریعترین کارت گرافیک هستند، دیگران بهترین قیمت را میخواهند و بسیاری هم به دنبال بهترین کارت گرافیک به نسبت قیمت هستند. توجه: قیمت اکثر کارتهای گرافیکی اکنون بسیار کاذب است. سری کارتهای نسل جدیدِ RTX 3000 و RX 6000 همگی ناموجود هستند و ارزانترین مدلی که از سری RTX 2000 ،GTX 1600 یا RX 5000 میتوان موجود یافت، کارت گرافیک GTX 1650 است که از قیمت ۳۲۰ دلار شروع میشود. قبل از هر چیز بگذارید تصریح کنیم که در شرایط کنونی، تلاش برای خرید کارت گرافیکی اساسا دشوار و دردسرساز است: تمام گزینههای مطلوب یا ناموجود هستند و یا بالاتر از قیمت به فروش میرسند.

G-Sync یا FreeSync: هر یک از این فناوریهای نوسازیِ تصویر، نرخ فریمِ کارت گرافیک شما را با نرخ نوسازی تصویرِ نمایشگرتان هماهنگ میکنند. توصیههای کنونیِ ما، بازار در حالِ تغییرِ کارت گرافیک را با در نظر گرفتن تمام معیارهای فوق و جزئیاتِ مربوطه بازتاب میدهد. بنابراین مطمئن شوید که بهترین پردازندهی متناسب با سیستم گیمینگ خود را انتخاب میکنید و پردازندهی درستی را در ردهای که قصد دستیابی به آن را دارید در اختیار دارید. حتی سختافزار نسل قبلی هم به فرض این که بتوانید آنها را پیدا کنید، قیمت بسیار بالایی دارند. اگر از خرید یک کارت گرافیک جدید ناامید شده باشید، شاید پرداخت مثلا ۲۵ درصد مبلغ بالاتر از قیمت رسمی را برای آن موجه بدانید یا فقط به سادگی منتظر ماندن را انتخاب کنید. به عنوان نمونه، انویدیا یک منبع تغذیهی ۶۵۰ واتی را برای RTX 2070 Super توصیه کرده و علاوه بر آن شما به کانکتور PEG نوع ۶ پین یا ۸ پین برای تغذیهی کارت نیاز خواهید داشت. منبع تغذیه یا PSU: مطمئن شوید منبع تغذیهی شما توان کافی و تعداد مورد نیاز از اتصالات ۶ پین و ۸ پین را برای کارت گرافیک دارا مجله خبری videocardz باشد.

این نرم افزار با توجه به مشخصات سیستم شما بهترین ارز را برای استخراج انتخاب می کند. در بیشتر موارد این سه پردازنده نتایج کاملا نزدیکی را در بازیها تولید میکنند، اما ممکن است نتایج بسته به بازی و تنظیمات (و همینطور فرمور مادربرد و مدل رم) متفاوت باشد. به این ترتیب فهرست مختصری از بهترین کارت های گرافیکی قابل خرید را در اینجا گردآوری کردهایم. بر این اساس، در مواردِ معدودی ممکن است کارت گرافیکِ مشخصا کندتر، رتبهی بالاتری را به دست آورده باشد. متعادلسازیِ راندمان، قیمت، امکانات و بهرهوری اهمیت فراوانی دارد، چرا که هیچ جزء دیگری به اندازهی کارت گرافیک، روی تجربهی گیمینگ شما تاثیرگذار نیست. این کارتها بیشتر بر اساس راندمان رتبهبندی شدهاند، اما قیمت، امکانات و بهرهوری هم هنوز معیارهای گزینش هستند. بر این اساس ما در اینجا قصد داریم بهترین کارت های گرافیک را که اکنون در تئوری و روی کاغذ موجود هستند را به همراه قیمتِ اسمی آنها فهرست کنیم. ما تمام کارتهای گرافیکی را در تنظیماتِ Medium و Ultra در سه رزولوشن اصلی آزمایش کردیم تا به رتبهبندیِ بالا برسیم. در اینجا بهترین کارت های گرافیک برای گیمینگ را از رده حرفهای تا بودجهی پایین و مدلهای ارزان قیمت فهرست کرده و بر اساس معیارهای موجود رده بندی میکنیم.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر