طعم هوش مصنوعی مولد در استفاده روزمره

طعم هوش مصنوعی مولد در استفاده روزمره

اگر به دنبال عملکرد بهتر در نور کم و زوم بهبود یافته هستید، ممکن است S24 Ultra را ترجیح دهید (که همکار من سام رادرفورد آن را بررسی کرد). با این حال، S24 و S24+ باید برای عکس‌های روزانه شما کافی باشند، و برای من، نتایج معمولاً در سه دوربین عقب ثابت بود. عکس‌های داخل ساختمان کمی در سمت تاریک و پر سر و صداتر از نتایجی هستند که در تلفن اصلی‌ام، OnePlus Open (که سنسورهای جدیدتر و بزرگ‌تری دارد) دریافت کردم. با تاریک شدن محیط، به خصوص رنگ های قرمز محو شده (مانند تاکسی ها و چراغ های راهنمایی) و تیز شدن شدید روی درختچه ها، تفاوت بیشتر آشکار شد.

در یک نکته مثبت تر، مایلم ستایش همکارم Cherlynn Low از دوربین سلفی S23+ را در نقد سال گذشته خود تکرار کنم. S24 و S24+ همان تنظیمات را به ارث برده اند. در واقع، جزئیات زیادی را روی صورت من ثبت کرد – منافذ، پوست خشک، موهای صورت و غیره – که من شروع به از دست دادن گزینه های زیباسازی ارائه شده توسط تلفن های چینی کردم. من همچنین تحت تأثیر قابلیت‌های ضبط ویدیو قرار گرفتم، زیرا یک کلیپ 4K که با سرعت 60 فریم در ثانیه در حین سفر با اتوبوس به خانه گرفتم، نرم و ابریشمی بود. به نظر نمی‌رسد نور نسبتاً کم آنچنان روی تثبیت‌کننده ویدیو تأثیر بگذارد.

نرم افزار: ایجاد یک مورد قوی برای هوش مصنوعی مولد عملی

دکمه Galaxy AI روی صفحه کلید سامسونگ.دکمه Galaxy AI روی صفحه کلید سامسونگ.

عکس ریچارد لای / Engadget

من بیشتر وقتم را با +S24 خود صرف آزمایش “Galaxy AI” خود کردم، که به عنوان اولین مجموعه هوش مصنوعی با حفظ حریم خصوصی که توسط واحد پردازش عصبی درون تراشه Snapdragon 8 Gen 3 پشتیبانی می‌شود، معرفی می‌شود. به عبارت دیگر، این تلفن‌ها می‌توانند برخی از وظایف «هوش پیشرفته» خود را بر روی دستگاه اجرا کنند، و گزینه‌ای برای آفلاین شدن برای حفظ حریم خصوصی بیشتر وجود دارد، اما نتایج ممکن است به خوبی یا به‌روز نباشند. در یادداشتی مرتبط، سامسونگ قول می‌دهد که هرگز از داده‌های شما «برای یادگیری ماشینی یا هدف‌یابی تبلیغات» استفاده نکند و «به‌محض تکمیل تولید، داده‌های شما فوراً از سرورهای ما یا سرورهای شریکمان حذف می‌شوند».

Galaxy AI سامسونگ را می توان به شش عملکرد تقسیم کرد: “ترجمه زنده” برای تماس های صوتی، مترجم زنده (برای مکالمات حضوری)، کمک نوشتن از صفحه کلید (برای ترجمه سریع و تغییر لحن پیش نویس ها)، کمک یادداشت ( برای خلاصه‌سازی و قالب‌بندی خودکار)، کمک رونوشت (با ترجمه‌های ضبط‌شده شما) و ویرایش تولیدی در برنامه گالری. ویژگی‌های ترجمه به بسته‌های زبانی خود سامسونگ متکی است که در حال حاضر شامل انگلیسی (ایالات متحده و بریتانیا)، چینی (ماندارین)، فرانسوی، آلمانی، هندی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، لهستانی، پرتغالی، اسپانیایی (مکزیک، اسپانیا و ایالات متحده) است. تایلندی و ویتنامی این شرکت قول داده است که بعداً موارد بیشتری اضافه خواهد شد.

مرکز اطلاعات پیشرفته در Samsung Galaxy S24+.مرکز اطلاعات پیشرفته در Samsung Galaxy S24+.

عکس ریچارد لای / Engadget

قبل از اینکه جلوتر برویم، می‌خواهم به این نکته اشاره کنم که بلافاصله مشخص نیست که کجا می‌توانم این ویژگی‌های هوش مصنوعی را فعال کنم. آنها به طور پیش فرض غیرفعال هستند و هیچ سوئیچ واحدی برای فعال کردن همه آنها در یک حرکت وجود ندارد. مدتی طول کشید تا هاب “هوش پیشرفته” را در تنظیمات سیستم پیدا کنم. حتی برای “دایره برای جستجو” خود توضیحی گوگل، برای فعال کردن آن مجبور شدم از طریق چندین صفحه تنظیمات عبور کنم.

برجسته ترین ویژگی Galaxy AI شاید ترجمه دو طرفه بلادرنگ برای تماس های صوتی باشد که سامسونگ از ماه نوامبر ارائه کرده است. ابتدا باید ترجمه زنده را در تنظیمات برنامه شماره‌گیر فعال می‌کردم، جایی که باید زبان‌های خودم و گیرنده را تنظیم می‌کردم (اگر از قبل بسته‌های زبان لازم را در هاب «هوش پیشرفته» نصب کنید، آسان‌تر است). سپس هنگامی که در نهایت تماس تلفنی برقرار کردید، همچنین باید بر روی دکمه “تکالمه کمکی” ضربه بزنید و سپس برای شروع روی دکمه “ترجمه زنده” ضربه بزنید.

قبل از اینکه بفهمم باید ضربه بزنم چند دویدن طول کشید هر دو دکمه‌ها برای انجام این کار، در این مرحله ابزار ترجمه زنده پیامی را پخش می‌کند که اعلام می‌کند تماس در حال ترجمه و زیرنویس زنده است. در مورد، هشدار داده می شود که برنامه تلفن این رونوشت ها را بعداً ذخیره نمی کند (من به سختی متوجه شدم)، بنابراین حتماً قبل از قطع کردن تلفن، اسکرین شات بگیرید یا اطلاعات مهم را یادداشت کنید.

ترجمه زندهترجمه زنده

عکس ریچارد لای / Engadget

من از دوست غنائی خود، پل، که فرانسوی صحبت می کند (و بهتر از من ماندارین!) استخدام کردم. چند دویدن طول کشید تا پل به تاخیر عادت کند (دوباره، احتمالاً در دنیای واقعی امتیازی نیست)، و سپس به این نتیجه رسیدیم که بسته زبان فرانسوی سامسونگ برای انتخاب برخی از نام‌ها و اصطلاحات آشپزی مشکل داشت. احتمالاً به این دلیل که با لهجه منطقه ای پل خوب بازی نمی کرد. به غیر از آن، من و پل توانستیم سخنرانی ترجمه شده یکدیگر را بفهمیم.

من و پل همچنین ابزار مترجم تقسیم صفحه را در طول یک مکالمه رو در رو امتحان کردیم. پیدا کردن این ابزار در صفحه دوم منوی کشویی سیستم قرار دارد. میانبر برنامه ای وجود ندارد هنگامی که زمان بندی را به دست آوردیم (مخصوصاً با مکث های لازم برای شروع پردازش هوش مصنوعی)، اکثر ترجمه ها دقیق بودند، تا زمانی که لهجه پل نرم افزار را گیج نمی کرد.

مترجممترجم

عکس ریچارد لای / Engadget

سیستم سامسونگ در زبان کره ای بهتر عمل کرد که جای تعجب ندارد. من S24+ خود را برای ناهار در یک رستوران کره ای آوردم و پس از پرداخت صورت حساب، از مترجم برای تعریف و تمجید از موسسه در دو یا سه خط استفاده کردم. چشمان مدیر با دیدن ترجمه کره ای که سریع و دقیق منتشر شد روشن شد. او سپس برخی از غذاهای برتر رستورانش را از طریق مترجم به من معرفی کرد، اما روز بعد که برای کشف نام غذاها رفتم، متوجه شدم که سیستم فقط مکالمات را به مدت 24 ساعت ذخیره می کند. من تمام رونوشت های تماس قبلی خود را از دست دادم. یک سلب مسئولیت در مورد تاریخچه رونوشت کمک می کرد. سیستم سامسونگ در زبان کره ای بهتر عمل کرد، که جای تعجب نیست. من S24+ خود را برای ناهار در یک رستوران کره ای آوردم و پس از پرداخت صورت حساب، از مترجم برای تعریف و تمجید از موسسه در دو یا سه خط استفاده کردم. چشمان مدیر با دیدن ترجمه کره ای که سریع و دقیق منتشر شد روشن شد. او سپس برخی از غذاهای برتر رستورانش را از طریق مترجم به من معرفی کرد، اما روز بعد که برای کشف نام غذاها رفتم، متوجه شدم که سیستم فقط مکالمات را به مدت 24 ساعت ذخیره می کند. من تمام رونوشت های تماس قبلی خود را از دست دادم. سلب مسئولیت در مورد سابقه رونوشت کمک می کرد.

ابزارهای هوش مصنوعی کمک نوشتن راحت‌تر قرار داشتند – درست بالای صفحه‌کلید سامسونگ. می‌توانستم به سرعت عبارات کوتاه را در حین تایپ کردن در یک فیلد ترجمه کنم – فقط باید یک یا دو ثانیه به آن زمان می‌دادم تا اینکه به طور خودکار تایپ من را با ترجمه خود عوض کند. با این حال، متوجه شدم که زبان چینی برای “کباب کره ای” (“韓式燒烤”) به درستی به کره ای ترجمه نمی شود – تبدیل به “코리안 야끼” شد که “یاکی کره ای” است (که باعث شد به جای پنکیک های اوکونومیاکی در گوگل بروم). زمانی که باید “코리안 바비큐” باشد همانطور که گوگل به درستی استنباط کرده است. من مطمئن هستم که دقت Galaxy AI در طول زمان بهبود می یابد، اما آماده باشید که هر از گاهی با چنین اشتباهات احمقانه ای روبرو شوید.

کمک نوشتنکمک نوشتن

عکس ریچارد لای / Engadget

به عنوان یک خبرنگار، مشتاقانه منتظر هستم تا در فرصت های مصاحبه آینده، ویژگی رونویسی هوش مصنوعی را در برنامه ضبط صدا سامسونگ امتحان کنم. هیچ تنظیماتی لازم نیست، و مانند ضبط کننده گوگل، می تواند چندین بلندگو را تشخیص دهد. اما بر خلاف نسخه Pixel، فقط می‌توانید پس از پایان ضبط، رونویسی کنید (با استفاده از هر بسته زبانی دانلود شده) به جای اینکه آن را زنده ببینید. با توجه به اینکه سامسونگ دارای ابزار مترجم زنده است، این کمی عجیب است. شاید باید به موقع این بسته نرم افزاری هوش مصنوعی گلکسی صیقل نخورده را برای عرضه بیرون می آورد.

سایر ابزارهای هوش مصنوعی مبتنی بر متن سامسونگ نیز مفید خواهند بود، به خصوص که من گهگاه بین انگلیسی و چینی جابجا می شوم. من توانسته ام با ابزارهای “سبک نوشتن” و “املا و دستور زبان” در صفحه کلید سامسونگ بازی کنم. در برنامه Notes سامسونگ، همچنین می‌توانید برای خلاصه‌سازی و قالب‌بندی خودکار روی Galaxy AI ضربه بزنید، که می‌تواند پس از یادداشت‌برداری از رویدادهای مطبوعاتی و مصاحبه‌ها مفید باشد.

مطمئناً، شما می‌توانید کارهای مشابهی را با استفاده از ChatGPT انجام دهید، اما خوب است که این عملکردها را با چند کلیک در تلفن‌های ما داشته باشید. با این حال، من به همه پیشنهادات دستور زبان اعتماد نمی کنم، زیرا برخی از آنها منطقی نبودند. همه سبک‌های نوشتاری فهرست‌شده با نیازهای شما همخوانی ندارند، اما سرگرمی‌هایی را فراهم می‌کنند – مانند اینکه چگونه به سبک نامه‌های حرفه‌ای برای علاقه‌مندی خود بنویسید.

عملکرد و عمر باتری

Samsung Galaxy S24 و S24+Samsung Galaxy S24 و S24+

عکس ریچارد لای / Engadget

مانند S24 Ultra، S24 و S24+ از پردازنده Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 – اما فقط در ایالات متحده، کره جنوبی و چین استفاده می کنند. اگر در بریتانیا می‌خرید، باید به اگزینوس 2400 سامسونگ بسنده کنید، اگرچه بنچمارک‌ها نشان می‌دهند که عملکرد آن از همتای کوالکام دور نیست و روی کاغذ، در واقع از 5G سریع‌تری برخوردار است. مودم در مورد گزینه‌ها، S24 با 8 گیگابایت رم و 128 گیگابایت حافظه داخلی برای مدل پایه 800 دلاری خود شروع می‌شود، در حالی که S24+ با 12 گیگابایت رم و دو برابر فضای ذخیره‌سازی با قیمت 1000 دلار شروع می‌شود.

من هنوز با هیچ مشکلی در هر دو دستگاه مواجه نشده‌ام، و انیمیشن‌های نرم‌افزار اندروید 14 باعث می‌شوند جابجایی از یک برنامه به برنامه دیگر بدون دردسر باشد. در Geekbench 6، S24 و S24+ شاهد بهبودهای قابل توجهی در نمرات عملکرد چند هسته‌ای CPU بودند که به ترتیب به 7049 و 6641 رسیدند. هر دو مدل شاهد افزایش بیشتری در امتیازات GPU بودند که به ترتیب به 15082 و 14982 رسید.

S23+ قبلاً با نتیجه 25 ساعته خود در تست باتری ویدیویی ما در سال گذشته ما را تحت تأثیر قرار داده بود. این بار، S24+ به مدت 25 ساعت و 50 دقیقه دوام آورد و تقریباً یک ساعت از مدل قبلی خود پیشی گرفت. S24 کوچکتر نیز ناامید کننده نبود، و در حدود 24.5 ساعت کار می کند، بنابراین اگر کار با یک دست برای شما مهم باشد، عمر باتری مشکلی ایجاد نمی کند. عمر باتری +S24 در دنیای واقعی سخاوتمندانه‌تر است: با آزمایش‌های گاه به گاه فیس‌بوک، مسنجر، واتس‌اپ، اینستاگرام، یوتیوب و دوربین در طول روز، هنوز هم معمولاً تا زمانی که به خانه می‌رسم 50 تا 60 درصد انرژی مصرف می‌کنم. دربعدازظهر. اگر فراموش کردم گوشی را یک شبه شارژ کنم، باز هم می تواند یک روز دیگر دوام بیاورد.

بسته شدن

Samsung Galaxy S24 و S24+Samsung Galaxy S24 و S24+

عکس ریچارد لای / Engadget

من بررسی خود را از S24 و S24+ با انتظارات کم شروع کردم. از این گذشته، آنها تفاوت چندانی (به وضوح) با پیشینیان خود نداشتند. اما وقتی زمان بیشتری را با این دستگاه‌ها سپری کردم، طراحی مینیمالیستی و UX نرم آن‌ها روی من رشد کرد. سپس ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد داخلی آمدند که راحت‌تر و شهودی‌تر از سایر ربات‌های شخص ثالث هستند. با استفاده از ابزارهای ترجمه زنده، پتانسیل بیشتری وجود دارد، به ویژه با سفرهای بین المللی که اساساً به سطوح قبل از همه گیری باز می گردند. کمک‌های نرم‌افزاری جدید، همراه با ترفندهای ظریف طراحی، به S24 و S24+ کمک می‌کنند تا یک مورد قانع‌کننده‌تر برای ارتقا از S22 یا مدل‌های قبلی داشته باشند. یا تغییر از مارک های دیگر، برای آن موضوع.

اگرچه OpenAI و Google در حال حاضر در بازی مولد هوش مصنوعی جلوتر هستند، سامسونگ همچنان برای ساده‌سازی این عملکردها مستحق اعتبار است – حداقل در حالی که تا پایان سال 2025 به ارائه Galaxy AI به صورت رایگان ادامه می‌دهد. هرچند، در حال حاضر، سامسونگ باید پیدا کند. راهی برای صیقل دادن کل بسته، و دسترسی آسان‌تر به برخی از ویژگی‌های هوش مصنوعی. مهمتر از آن، به کاربران باید گزینه ای برای ذخیره رونوشت ها پس از هر تماس تلفنی ترجمه شده یا چت حضوری ارائه شود. من مطمئن هستم که سامسونگ ترجیح می دهد که Galaxy AI به کانالی برای هواگیری کاهش یابد.

منبع