طراحی بسته بندی ممتاز Raptor Lake Intel Core i9-13900K فاش شد


جعبه Core i9-13900K اینتل

جعبه Raptor Lake بسیار کوچکتر است، اما هنوز یک ویفر کوچک در داخل آن وجود دارد.

اینتل بسته بندی خود را برای پردازنده پرچمدار i9-13900K به روز می کند. سری سیزدهمین نسل دسکتاپ Core با نام رمز “Raptor Lake” برای رونمایی رسمی در هفته آینده آماده است، با این حال، این به وضوح مانع از به اشتراک گذاشتن برخی موارد زودتر توسط افشاگران نمی شود.

در این مورد، جعبه حاوی ویفر پلاستیکی حاوی پردازنده i9-13900K در حال حاضر روی وب قرار گرفته است. توسط HXL که تصویر را در یک گروه بسته WeChat پیدا کرد. این طراحی جعبه جدید و بسیار باریک‌تر را نشان می‌دهد. رنگ ویفر پلاستیکی نیز تغییر کرده است، دیگر طلایی نیست، نقره ای است.

بسته بندی Intel Core i9-13900K، منبع: HXL

اینتل چند سالی است که از طراحی جعبه پریمیوم برای SKUهای سری K خود استفاده می کند. آخرین جعبه، که اکنون در ماه آگوست متوقف شده است، سومین نسخه بود.

جعبه های سری مصرف کننده پرچمدار اینتل، منبع: اینتل

یک جعبه کوچکتر به اینتل اجازه می دهد تا پردازنده های بیشتری را با حجم بیشتری به توزیع کنندگان ارسال کند و از طراحی جعبه AMD Ryzen 9 7000 نازک تر خواهد بود.

بسته بندی AMD Ryzen 9 7950X، منبع: AMD

اینتل قرار است پردازنده‌های هسته‌ای نسل سیزدهم خود را در تاریخ 27 سپتامبر در رویداد Innovation معرفی کند. با این حال، انتظار نمی رود سری جدید تا ماه اکتبر در دسترس قرار گیرد.

منبع: @9559proمنبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر