سوپرتراشه انویدیا گریس هاپر وارد تولید کامل شد

در COMPUTEX، جنسن هوانگ، بنیانگذار و مدیرعامل انویدیا، سیستم‌ها، شرکا و جزئیات اضافی پیرامون سوپرتراشه GH200 Grace Hopper را فاش کرد که معماری‌های گرافیکی NVIDIA Grace و Hopper GPU مبتنی بر Arm را با استفاده از فناوری اتصال NVIDIA NVLink®-C2C گرد هم می‌آورد. این پهنای باند کل تا 900 گیگابایت بر ثانیه را ارائه می‌کند – 7 برابر پهنای باند استاندارد PCIe Gen5 که در سیستم‌های شتاب‌دهنده سنتی یافت می‌شود، و قابلیت محاسباتی باورنکردنی برای رسیدگی به برنامه‌های کاربردی AI و HPC مولد ارائه می‌دهد.

COMPUTEX—NVIDIA امروز اعلام کرد که NVIDIA® GH200 Grace Hopper Superchip در حال تولید کامل است و سیستم‌های قدرت را در سرتاسر جهان آنلاین می‌کند تا حجم‌های کاری پیچیده AI و HPC را اجرا کند.

علاوه بر این، تولیدکنندگان سرورهای جهانی سیسکو، Dell Technologies، Hewlett Packard Enterprise، Lenovo، Supermicro و Eviden، یک شرکت Atos، مجموعه وسیعی از سیستم‌های شتاب‌دهنده NVIDIA را ارائه می‌دهند.

سیستم‌های مجهز به GH200 به بیش از 400 پیکربندی سیستم می‌پیوندند که با ترکیب‌های مختلف از آخرین معماری‌های CPU، GPU و DPU NVIDIA – از جمله NVIDIA Grace™، NVIDIA Hopper™، NVIDIA Ada Lovelace و NVIDIA BlueField® ساخته شده‌اند. هوش مصنوعی مولد

محاسبات تمام پشته در سراسر سیستم های شتاب
مجموعه‌ای از سیستم‌های آتی که توسط معماری‌های NVIDIA Grace، Hopper و Ada Lovelace تسریع شده‌اند، پشتیبانی گسترده‌ای از پشته نرم‌افزار NVIDIA، که شامل NVIDIA AI، پلتفرم NVIDIA Omniverse™ و فناوری NVIDIA RTX™ است، ارائه می‌کند.

سیستم‌های مجهز به GH200 به 400+ پیکربندی سیستم از سازندگان سیستم‌های جهانی بر اساس معماری‌های NVIDIA Grace، Hopper، Ada Lovelace می‌پیوندند.

صدها سیستم تسریع شده و نمونه های ابری
سازندگان تایوانی در میان بسیاری از تولیدکنندگان سیستم در سراسر جهان هستند که طیف گسترده ای از سیستم ها را با ترکیبات مختلف شتاب دهنده ها و پردازنده های NVIDIA به بازار عرضه می کنند. اینها عبارتند از AAEON، Advantech، Aetina، ASRock Rack، ASUS، گیگابایت، Ingrasys، Inventec، Pegatron، QCT، Tyan، Wistron و Wiwynn – همه در سخنرانی اصلی COMPUTEX هوانگ امروز به عنوان شرکای کلیدی به نمایش درآمدند.

ایان باک، معاون محاسبات تسریع شده در NVIDIA گفت: هوش مصنوعی مولد به سرعت کسب‌وکارها را متحول می‌کند، فرصت‌های جدید را باز می‌کند و اکتشافات در مراقبت‌های بهداشتی، مالی، خدمات تجاری و بسیاری از صنایع دیگر را تسریع می‌بخشد. با تولید کامل سوپرتراشه‌های گریس هاپر، تولیدکنندگان در سرتاسر جهان به زودی زیرساخت‌های شتاب‌دهی را برای شرکت‌ها برای ساخت و استقرار برنامه‌های هوش مصنوعی مولد که از داده‌های اختصاصی منحصربه‌فرد آنها استفاده می‌کنند، فراهم می‌کنند.

پلتفرم NVIDIA RTX ردیابی پرتو، یادگیری عمیق و شطرنجی را ترکیب می‌کند تا با پشتیبانی از ابزارها و APIهای پیشرو در صنعت، فرآیند خلاقیت را برای سازندگان محتوا و توسعه‌دهندگان تغییر اساسی دهد. برنامه‌های کاربردی ساخته شده بر روی پلتفرم RTX، قدرت رندر واقعی واقعی و گرافیک، ویدئو و پردازش تصویر با هوش مصنوعی را به ارمغان می‌آورند تا میلیون‌ها طراح و هنرمند را قادر به خلق بهترین آثار خود کنند.

پلتفرم توسعه NVIDIA Omniverse برای ساخت و اجرای برنامه‌های کاربردی متاورس به افراد و تیم‌ها امکان می‌دهد تا در مجموعه‌های نرم‌افزاری متعدد کار کنند و در یک محیط مشترک به‌صورت بلادرنگ با یکدیگر همکاری کنند. این پلتفرم مبتنی بر چارچوب توصیف صحنه جهانی است، یک زبان سه بعدی باز و قابل توسعه برای جهان های مجازی.


سوپرتراشه‌های NVIDIA Grace Hopper که برای هوش مصنوعی مولد تسریع‌شده طراحی شده‌اند وارد تولید کامل می‌شوند

«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع

NVIDIA AI Enterprise، لایه نرم افزاری پلت فرم NVIDIA AI، بیش از 100 فریمورک، مدل های از پیش آموزش دیده و ابزارهای توسعه را برای ساده سازی توسعه و استقرار هوش مصنوعی تولیدی، از جمله هوش مصنوعی مولد، بینایی کامپیوتر و هوش مصنوعی گفتاری ارائه می دهد.

دسترسی
انتظار می‌رود سیستم‌هایی با سوپرتراشه‌های GH200 Grace Hopper از اواخر امسال در دسترس باشند.


شرکای Cloud برای NVIDIA H100 عبارتند از خدمات وب آمازون (AWS)، Cirrascale، CoreWeave، Google Cloud، Lambda، Microsoft Azure، Oracle Cloud Infrastructure، Paperspace و Vultr.

پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA L4 معمولاً در Google Cloud در دسترس هستند.

مراکز بزرگ مقیاس جهانی و ابر رایانه در اروپا و ایالات متحده از جمله مشتریانی هستند که به سیستم های مجهز به GH200 دسترسی خواهند داشت.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر