سامسونگ حافظه 12 نانومتری DDR5 را تا 7200 MT/s توسعه می‌دهد که برای پلتفرم AMD Zen بهینه شده است.

«نوآوری اغلب نیاز به همکاری نزدیک با شرکای صنعتی برای پیشبرد مرزهای فناوری دارد. ما خوشحالیم که یک بار دیگر با سامسونگ همکاری می کنیم، به ویژه در زمینه معرفی محصولات حافظه DDR5 که در پلتفرم های Zen بهینه و تایید شده اند.

شرکت Samsung Electronics Ltd.، رهبر جهان در فناوری حافظه پیشرفته، امروز از توسعه DRAM 16 گیگابیتی DDR5 خود خبر داد که با استفاده از اولین فناوری پردازش کلاس 12 نانومتری (nm) صنعت و همچنین تکمیل ارزیابی محصول برای سازگاری با AMD.


سامسونگ الکترونیکس اولین DRAM 12 نانومتری کلاس DDR5 صنعت را توسعه می دهد

این جهش تکنولوژیکی با استفاده از یک ماده جدید با κ بالا که ظرفیت سلولی را افزایش می‌دهد و فناوری طراحی اختصاصی که ویژگی‌های مدار حیاتی را بهبود می‌بخشد ممکن شد. همراه با لیتوگرافی پیشرفته و چند لایه اشعه ماوراء بنفش شدید (EUV)، DRAM جدید دارای بالاترین چگالی قالب در صنعت است که امکان افزایش 20 درصدی بهره وری ویفر را فراهم می کند.

با بهره گیری از آخرین استاندارد DDR5، DRAM کلاس 12 نانومتری سامسونگ به سرعت 7.2 گیگابیت در ثانیه (Gbps) باز می شود. این به پردازش دو فیلم UHD 30 گیگابایتی (گیگابایت) تنها در یک ثانیه تبدیل می‌شود.

– جویونگ لی، معاون اجرایی محصولات و فناوری DRAM در سامسونگ الکترونیکس گفت.

DRAM جدید سامسونگ که قرار است در سال 2023 تولید انبوه خود را آغاز کند، محاسبات، مراکز داده و برنامه های کاربردی هوش مصنوعی نسل بعدی را با عملکرد پیشرو در صنعت و بهره وری انرژی بیشتر ارتقا خواهد داد.

DRAM با برد 12 نانومتری ما یک عامل کلیدی در پذیرش DRAM DDR5 در بازار خواهد بود. با عملکرد استثنایی و بهره وری انرژی، انتظار داریم DRAM جدید ما به عنوان پایه ای برای عملیات پایدارتر در زمینه هایی مانند محاسبات نسل بعدی، مراکز داده و سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی عمل کند.

– گفت: جو ماکری، معاون ارشد، همکار و مشتری، مدیر ارشد فناوری کامپیوتر و گرافیک در AMD.

سرعت استثنایی DRAM جدید با راندمان انرژی بیشتر مطابقت دارد. DRAM کلاس 12 نانومتری با مصرف 23 درصد انرژی کمتر نسبت به DRAM قبلی، راه حلی ایده آل برای شرکت های جهانی فناوری اطلاعات است که به دنبال فعالیت های سازگار با محیط زیست هستند.

«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع

با شروع تولید انبوه در سال 2023، سامسونگ قصد دارد مجموعه DRAM خود را که بر اساس این فناوری پیشرفته پردازش 12 نانومتری ساخته شده است، در طیف گسترده ای از بخش های بازار گسترش دهد، زیرا همچنان به همکاری با شرکای صنعتی برای حمایت از گسترش سریع بعدی ادامه می دهد. محاسبات نسل


محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر