سامسونگ تولید انبوه فرآیند 2 نانومتری را در سال 2025 آغاز خواهد کرد و در سال 2026 به HPC گسترش خواهد یافت.

برای ایمن‌سازی پیشرفته‌ترین فناوری در 6G، فرکانس رادیویی 5 نانومتری (RF) نیز در دست توسعه است و در نیمه اول سال 2025 در دسترس خواهد بود. فرآیند RF 5 نانومتری سامسونگ افزایش 40 درصدی راندمان برق و کاهش 50 درصدی را نشان می‌دهد. در منطقه نسبت به فرآیند 14 نانومتری قبلی.

این شرکت تولید انبوه فرآیند 2 نانومتری را برای برنامه های موبایل در سال 2025 آغاز خواهد کرد، سپس به HPC در سال 2026 و خودرو در سال 2027 گسترش خواهد یافت. فرآیند 2 نانومتری سامسونگ (SF2) افزایش 12 درصدی در عملکرد، افزایش 25 درصدی در بهره وری انرژی و در مقایسه با فرآیند 3 نانومتری آن (SF3) 5 درصد کاهش در مساحت دارد.

سامسونگ مدت‌هاست که از همکاری قوی‌تر بین شرکای خود در سراسر اکوسیستم ریخته‌گری پشتیبانی می‌کند و مرزهای زیرساخت طراحی را از 8 اینچ به آخرین فرآیند GAA ارتقا می‌دهد. سامسونگ و 23 شریک EDA آن اکنون بیش از 80 ابزار طراحی ارائه می دهند و همچنین با 10 شریک OSAT برای توسعه راه حل های طراحی بسته بندی 2.5D/3D همکاری می کنند.

سامسونگ خدمات طراحی محصول را به مشتریان مختلفی از استارت‌آپ‌ها تا پیشروان صنعت از طریق شراکت قوی با 9 شریک DSP که تخصص گسترده‌ای در فرآیندهای Samsung Foundry و همچنین 9 شریک Cloud دارند، ارائه می‌کند.

Samsung Electronics در ماه ژوئیه میزبان Samsung Foundry Forum 2023 در کره جنوبی خواهد بود و این رویداد در اواخر سال به اروپا و آسیا گسترش خواهد یافت تا با مشتریان در هر منطقه ملاقات کند.


تولید انبوه SF1.4 طبق برنامه در سال 2027 آغاز خواهد شد.

به عنوان بخشی از استراتژی تجاری خود برای تقویت رقابت خود به عنوان یک سرویس ریخته گری پیشرو، سامسونگ فوندری امروز موارد زیر را اعلام کرد:

  • کاربردهای گسترده فرآیند 2 نانومتری (nm) و فرآیند تخصصی آن
  • افزایش ظرفیت تولید در Pyeongtaek fab Line 3 (P3)
  • راه اندازی یک اتحاد جدید “Multi-Die Integration (MDI)” برای فناوری بسته بندی نسل بعدی
  • پیشرفت مداوم در اکوسیستم ریخته گری با شرکای Samsung Advanced Foundry Ecosystem (SAFE™)

پیشرو در صنعت با کاربردهای توسعه یافته 2 نانومتری و فرآیندهای تخصصی

از طریق همکاری گسترده با SAFE ما جونگ ووک کی، معاون اجرایی و رئیس توسعه پلتفرم طراحی، Foundry Business در گفت: شرکای سامسونگ Foundry به ساده‌سازی طرح‌هایی کمک می‌کند که در میان بکارگیری پیشرفته‌ترین فرآیندها و فناوری‌های جدید مانند ادغام ناهمگن، حتی پیچیده‌تر می‌شوند. سامسونگ الکترونیک. ما به تلاش برای رشد مداوم در اکوسیستم ریخته‌گری سامسونگ از نظر مقیاس و کیفیت ادامه خواهیم داد.

در این رویداد، سامسونگ برنامه های دقیقی را برای تولید انبوه فرآیند 2 نانومتری خود و همچنین سطوح عملکردی خود اعلام کرد.

اتحاد MDI با تشکیل یک اکوسیستم فناوری بسته‌بندی برای یکپارچه‌سازی ناهمگن 2.5 بعدی و سه بعدی، نوآوری در فناوری انباشتگی را پیش می‌برد. سامسونگ همراه با شرکای خود در سراسر اکوسیستم، یک سرویس کلید در دست را برای پشتیبانی بهتر از نوآوری های تکنولوژیکی مشتریان ارائه خواهد کرد.

سامسونگ قصد دارد با توسعه راه حل های بسته بندی سفارشی که متناسب با نیازهای فردی برنامه های مختلف از جمله HPC و خودرو است، به طور فعال به نیازهای مشتری و بازار پاسخ دهد.

فشار دادن مرزها با شرکا برای پشتیبانی پیشرفته Fabless

از سال 2025، سامسونگ خدمات ریخته گری را برای نیمه هادی های قدرت 8 اینچی نیترید گالیوم (GaN) با هدف مصرف کننده، مرکز داده و برنامه های کاربردی خودرو آغاز خواهد کرد.

Samsung Electronics، پیشرو جهانی در فناوری پیشرفته نیمه هادی، امروز آخرین نوآوری های فناوری ریخته گری و استراتژی تجاری خود را در 7 معرفی کرد.هفتم انجمن سالانه ریخته گری سامسونگ (SFF) 2023.

بر اساس استراتژی عملیاتی «شل اول» که هدف آن پاسخگویی بهتر به خواسته‌های مشتریان است، Samsung Foundry تعهد خود را برای سرمایه‌گذاری و ایجاد ظرفیت با افزودن خطوط تولید جدید در پیونگ‌تک، کره جنوبی و تیلور، تگزاس حفظ می‌کند. برنامه های توسعه فعلی ظرفیت اتاق تمیز شرکت را تا سال 2027 نسبت به سال 2021 7.3 برابر افزایش می دهد.

این شرکت قصد دارد در نیمه دوم سال تولید انبوه محصولات ریخته گری برای موبایل و سایر کاربردها را در Pyeongtaek Line 3 آغاز کند. سامسونگ همچنین بر افزایش ظرفیت تولید خود در ایالات متحده متمرکز است. ساخت فاب جدید در تیلور طبق برنامه ریزی های اولیه پیش می رود و انتظار می رود تا پایان سال به پایان برسد و در نیمه دوم سال 2024 شروع به کار کند.

علاوه بر این، این شرکت برنامه های کاربردی خودرو را به RF 8 و 14 نانومتری خود اضافه خواهد کرد و از برنامه های موبایلی که در حال حاضر در حال تولید انبوه هستند، گسترش خواهد یافت.

تثبیت زنجیره تامین و رفع نیازهای مشتری با ظرفیت گسترده

سامسونگ رهبری کارخانه ریخته گری و تعهد مشتری را با نقشه راه فرآیند پیشرفته تقویت می کند

با موضوع «نوآوری فراتر از مرزها»، انجمن امسال به بررسی ماموریت Samsung Foundry برای رسیدگی به نیازهای مشتریان در عصر هوش مصنوعی (AI) از طریق فناوری پیشرفته نیمه هادی پرداخت.


سامسونگ الکترونیکس از Foundry Vision در عصر هوش مصنوعی در Samsung Foundry Forum 2023 رونمایی کرد.

پس از انجمن ریخته گری سامسونگ، سامسونگ در تاریخ 28 ژوئن، میزبان انجمن اکوسیستم ریخته گری پیشرفته سامسونگ (SAFE™) با موضوع «تسریع در سرعت نوآوری» خواهد بود.

بیش از 700 مهمان از مشتریان و شرکای Samsung Foundry در رویداد امسال شرکت کردند که از این میان 38 شرکت میزبان غرفه های خود بودند تا آخرین روندهای فناوری در صنعت ریخته گری را به اشتراک بگذارند.

سامسونگ به گسترش پایگاه تولید خود به Yongin، کره جنوبی ادامه خواهد داد تا نسل بعدی خدمات ریخته گری سامسونگ را تامین کند. یونگین یک شهر نزدیک است که در حدود 10 کیلومتری شرق پردیس Hwaseong و Giheung سامسونگ واقع شده است.

رهبری عصر “فراتر از مور” با اتحاد جدید ادغام چند جانوری

در تلاش برای رسیدگی به رشد سریع در بازار چیپ‌لت‌ها برای برنامه‌های کاربردی موبایل و HPC، سامسونگ MDI Alliance را با همکاری شرکت‌های شریک خود و همچنین بازیگران اصلی در حافظه، بسته‌بندی بستر و آزمایش راه‌اندازی می‌کند.

سامسونگ به همراه بیش از صد شریک در سراسر اتوماسیون طراحی الکترونیکی (EDA)، شرکای راه حل طراحی (DSP)، مونتاژ و آزمایش نیمه هادی برون سپاری شده (OSAT)، ابر و IP، رشد متقابل اکوسیستم ریخته گری را برای تقویت موفقیت مشتریان ترویج می کند.

Samsung Foundry همیشه نیازهای مشتریان را با پیشی گرفتن از منحنی نوآوری در فناوری برآورده کرده است، و امروز، ما مطمئن هستیم که فناوری گره پیشرفته مبتنی بر دروازه همه جانبه (GAA) ما در پشتیبانی از نیازهای مشتریانمان با استفاده از هوش مصنوعی مفید خواهد بود. دکتر سیونگ چوی، رئیس و رئیس بخش ریخته گری سامسونگ الکترونیکس گفت. “تضمین موفقیت مشتریان ما مهمترین ارزش خدمات ریخته گری ما است.”

سامسونگ همچنین مجموعه ای از بیش از 4500 IP کلیدی از 50 شریک IP جهانی را ایمن کرده است. سامسونگ قصد دارد آی پی های رابط پرسرعت نسل بعدی اضافی را برای SF2، از جمله LPDDR5x، HBM3P، PCIe Gen6 و 112G SerDes، ایمن کند. مشارکت بلندمدت آن با ارائه دهندگان پیشرو جهانی IP در زمینه های مربوطه به رفع نیازهای مشتریان در AI، HPC و خودرو کمک می کند.

«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر