سامسونگ تأییدیه FDA را برای ویژگی آپنه خواب در Galaxy Watch دریافت می کند

Menu

سامسونگ فاش کرده است که به یک ویژگی تشخیص در دستگاه های ایالات متحده چراغ سبز نشان داده است. این شرکت خاطرنشان می‌کند که این اولین تأیید از این نوع در ایالات متحده است – مقامات کره جنوبی قبلاً این ویژگی را برای استفاده در آن کشور تأیید کرده بودند.

قصد دارد در سه ماهه سوم سال جاری ابزار نظارت بر آپنه خواب را به پوشیدنی های سازگار گلکسی واچ اضافه کند. از طریق برنامه Samsung Health Monitor در دسترس خواهد بود.

این ویژگی به افراد 22 ساله و بالاتر که مبتلا به این بیماری تشخیص داده نشده است اجازه می دهد تا با استفاده از ساعت هوشمند و تلفن خود علائم آپنه خواب را بررسی کنند. به دنبال علائم آپنه انسدادی خواب متوسط ​​تا شدید (OSA) در یک دوره نظارت دو شبه است. کاربران برای استفاده از این ویژگی باید دو بار در یک دوره ده روزه بیش از چهار ساعت خواب خود را ردیابی کنند.

به گفته بنیاد ملی خواب، OSA یک بیماری شایع و مزمن است که حدود 25 درصد از مردان و یک دهم زنان را در ایالات متحده تحت تاثیر قرار می دهد. افرادی که به این عارضه مبتلا هستند تمایل دارند هنگام خواب تنفس خود را متوقف کنند، که می تواند کیفیت خواب آنها را کاهش دهد، اکسیژن رسانی را مختل کرده و منجر به خستگی بیشتر در طول روز شود. سامسونگ خاطرنشان می‌کند که اگر آپنه خواب درمان نشود، می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی عروقی مانند فشار خون بالا، بیماری عروق کرونر، نارسایی قلبی، آریتمی قلبی و سکته را افزایش دهد. این شرکت اضافه کرد که این ویژگی باید به افراد بیشتری کمک کند تا اشکال متوسط ​​و شدید این بیماری را تشخیص دهند و در صورت انجام آن به دنبال مشاوره پزشکی باشند.

نسخه‌های دیگر این ویژگی، که با دیگر تلاش‌های سامسونگ برای کمک به مشتریانش مرتبط است، در دستگاه‌های جاهای دیگر ظاهر شده‌اند. در سال 2020، Withings به تشک ردیابی خواب خود.

منبع