سازه‌های متعادل اینتل پردازنده‌های گرافیکی Arc و پردازنده‌های مرکزی اینتل را با قیمت پایین‌تری ترکیب می‌کنند

سیستم های Intel Arc A750، منبع: Intel

برای نشان دادن این موضوع، آنها نمونه‌هایی از سیستم‌های آزمایشی را از «بررسی‌کنندگان برتر» و برخی Redditors ارائه می‌کنند، که احتمالاً از سیستم‌های Core i5 یا حتی Core i3 استفاده می‌کنند، البته گزینه‌های دیگری از AMD را هم ذکر نکنیم. این شکاف CPU موضوعی است که اینتل در حین انجام هزاران آزمایش داخلی برای توصیه بهترین تنظیمات CPU و GPU روی آن تمرکز کرده است.

رایان شروت و تام پترسن از اینتل نمونه‌ای از سیستم‌های تست GPU بازبینان فناوری ارائه کردند که تمایل دارند پردازنده‌های پرچمدار را در اولویت قرار دهند. با استفاده از معماری پیشرفته و سریع‌ترین CPUهای موجود در بازار، بازبینان می‌توانند از تنگناها جلوگیری کنند و نتایج ثابت‌تری ارائه دهند. با این حال، این رویکرد با استفاده در دنیای واقعی از چنین کارت‌های گرافیکی، که اغلب با پردازنده‌های بسیار مقرون به صرفه‌تر جفت می‌شوند، مطابقت ندارد.

[Intel Graphics] ساختارهای متعادل: عملکرد عالی در بازی با پردازنده‌های گرافیکی Intel Arc و پردازنده‌های مرکزی Intel Core (1070 بازدید)

منبع

به طور طبیعی، سیستم های پیشنهادی اینتل برای هر مصرف کننده ای مناسب نخواهد بود. این سیستم‌ها صرفاً برای گیمرها هستند، زیرا تولیدکنندگان محتوا ممکن است به پردازنده‌های قدرتمندتری نیاز داشته باشند. اما نکته مهم این است که شرکای زیادی در کشتی وجود دارد، بنابراین برخی از گیمرها بدون شک باید معاملات خوبی پیدا کنند.

اینتل تشخیص داد که نقطه شیرین پردازنده‌های گرافیکی Arc A7، گزینه‌های Core i7 و Core i5 CPU است، در حالی که سری Arc A3 باید با پردازنده‌های Core i3 یا Core i5 جفت شوند. یکی از ترکیب‌ها دارای پردازنده‌های گرافیکی Core i5-12600K و Arc A750 با قیمت 423 دلار و سیستم کامل با قیمت کمتر از 900 دلار است. این قیمت‌ها ممکن است منعکس‌کننده همه خرده‌فروش‌ها نباشد، زیرا به حافظه، ذخیره‌سازی و گزینه‌های خنک‌کننده بستگی دارد، اما اجزایی که واقعا برای گیمرها مهم هستند یکسان خواهند بود.

شرکای Intel Balanced Builds، منبع: Intel

«ساخت‌های متعادل» اینتل دارای پردازنده‌های گرافیکی Arc A7 با پردازنده‌های Core i5 اینتل زیر ۸۹۹ دلار است.

با این حال، از آنجایی که AMD قرار است پردازنده گرافیکی Radeon RX 7600 RDNA3 را عرضه کند و NVIDIA اکنون در حال آماده سازی RTX 4060 TI SKU های خود است، اینتل باید راهی جدید برای متقاعد کردن گیمرها برای تغییر به اینتل بیابد. آخرین ایده شامل ترکیب‌های CPU+GPU یا سیستم‌های کامل با قیمت پایین‌تر است. این بسته‌ها «ساخت متعادل» نامیده می‌شوند.

سازندگان GPU و CPU پیکربندی‌های بازی منطبق را پیشنهاد می‌کنند.

اینتل اکنون بر ارائه بهترین تجربه بازی در قبال پول تمرکز کرده است. ظاهراً این شرکت با ارائه پردازنده‌های گرافیکی دسکتاپ 8 و 16 گیگابایتی Arc A7 با قیمت متوسط، جایگاه خود را در بازار پردازنده‌های گرافیکی پیدا کرده است، پیشنهادهایی که هنوز با معماری‌های جدیدترشان قابل مقایسه با رقبا نیستند.

منبع:

گزینه های پردازنده Intel Arc A770/A750، منبع: اینتل

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر