ریزورت ونیزی آزمایش کره‌ی ویدیویی LED غول‌پیکر خود را آغاز می‌کند


افق لاس وگاس به زودی تحت تسلط یک نمایشگر عظیم قرار خواهد گرفت. MSG Entertainment دارد تست کامل را شروع کرد of the Sphere، مکانی با 17600 صندلی در نزدیکی استراحتگاه ونیزی که با یک گنبد متحرک عظیم (516 فوت عرض و 366 فوت ارتفاع) و یک صفحه نمایش داخلی 16K LED تعریف شده است. از بیرون چشم نواز است، اما جذابیت اصلی غوطه ور شدن برای سرگرمی زنده در صفحه نمایش داخلی است – این برنامه برای بازنگری کنسرت ها و تجربیات سینمایی است.

همانطور که جیمز دولان و دیوید دریبل از MSG توضیح می دهند رولینگ استون، هدف این است که به طور موثر یک تجربه VR بدون “عینک لعنتی” ایجاد کنید. سازندگان از دوربین ویژه ای برای تولید فیلمی استفاده می کنند که مخاطب را در بر می گیرد. همچنین یک سیستم صوتی منحصر به فرد با 164000 بلندگو وجود دارد که می تواند صداهای خاص را جدا کند یا حتی آنها را به بخش های خاصی از مخاطب محدود کند. به عنوان مثال، یک بخش فقط می تواند گفتگوهای اسپانیایی زبان را بشنود.

مانند سینماهای “4D”، MSG Sphere نیز برای برخی از مهمانان تجربه حسی دارد. حدود 10000 صندلی دارای رایحه هاپتیک، سرما، باد گرم و رایحه هستند. اگر در یک سفر مجازی به قطب شمال هستید، ممکن است در حین تماشای آن احساس خنکی کنید.

این سالن اولین اجرای خود را در 29 سپتامبر خواهد داشت، زمانی که U2 اجرای 25 نمایشی را با تولید سفارشی آغاز می کند. نمایش‌ها به طور موثری فروخته شده‌اند، بنابراین باید به هجوم اجتناب‌ناپذیر ویدیوهای رسانه‌های اجتماعی تکیه کنید تا ببینید Sphere در طول دوره افتتاحیه‌اش چگونه به نظر می‌رسد. آزمایش جزئی صفحه نمایش بهار امسال انجام شد.

اینکه آیا این یک سرمایه گذاری عاقلانه است یا نه، مشخص نیست. ساخت و ساز در سال 2019 آغاز شد، اما همه‌گیری و پیچیدگی فناوری هزینه مورد انتظار را به 2.3 میلیارد دلار افزایش داده است. این باعث می شود که تا به امروز آن را به گران ترین مکان لاس وگاس تبدیل کند (حتی استادیوم Raiders’ Allegiant ‘فقط’ 1.9 میلیارد دلار هزینه دارد)، و هیچ تضمینی وجود ندارد که MSG سرمایه خود را به موقع جبران کند. مشخص نیست بعد از کنسرت های U2 چه اتفاقی می افتد، اگرچه امکان میزبانی مسابقات eSports و مبارزات ترکیبی هنرهای رزمی وجود دارد.

قرعه اما مشخص است. کنسرت‌های بزرگ معمولاً در استادیوم‌هایی برگزار می‌شوند که صدا، تصاویر و صندلی‌ها بر اساس ورزش طراحی شده‌اند، نه موسیقی. حتی سالن‌های کنسرت سنتی نیز در طول دهه‌ها تغییر چندانی نکرده‌اند. در تئوری، شما یک زیارت به Sphere خواهید کرد تا تجربه ای را به دست آورید که به سادگی نمی توانید در جای دیگری به دست آورید.

منبع