“دروازه بانان” غول فناوری باید از همه قوانین جدید بازار دیجیتال اتحادیه اروپا پیروی کنند

الفبا
آمازون
سیب
ByteDance
متا
مایکروسافت
سامسونگ

همه دروازه بانان باید در سال 2024 از تمام جنبه های DMA پیروی کنند. در حال حاضر، مقامات اروپایی ارسالی ها را بررسی خواهند کرد و دروازه بانان را برای خدمات پلت فرم خاص تا 6 سپتامبر تعیین خواهند کرد.

منبع

هفت شرکت که اکثراً از غول‌های فناوری آمریکایی تشکیل شده‌اند، به کمیسیون اروپا اطلاع داده‌اند که معیارهای طبقه‌بندی به عنوان «دروازه‌بان» تحت قانون بازارهای دیجیتال (DMA) را دارند. آلفابت، آمازون، اپل، مالک TikTok، ByteDance، متا، مایکروسافت و سامسونگ اعلام کرده‌اند که آستانه‌هایی را که اتحادیه اروپا هنگام تصویب قانون جدید تعیین کرده بود، برآورده کرده‌اند. مطابق با رویترز، Booking.com همچنین انتظار دارد تا پایان سال وضعیت دروازه بان را برآورده کند و تا آن زمان به مقامات اطلاع خواهد داد.

بر اساس DMA، دروازه بانان از ترجیح دادن خدمات خود بر رقبای خود و حبس کردن کاربران در اکوسیستم خود منع خواهند شد. آنها باید به اشخاص ثالث اجازه دهند تا با خدمات خود همکاری کنند. آنها همچنین باید به کاربران تجاری اجازه دهند تا محصولات/خدمات خود را تبلیغ کنند و “با مشتریان خود خارج از بستر دروازه‌بانان قرارداد ببندند.” در مورد گوگل و اپل، این بدان معناست که آنها نمی‌توانند مانع از استفاده توسعه‌دهندگان از سیستم‌های پرداخت متفاوتی غیر از سیستم خود شوند. این شرکت ها نمی توانند کاربران را از حذف برنامه های از پیش نصب شده یا بارگذاری جانبی برنامه ها از منابع خارجی نیز منع کنند. این به معنای تغییرات بزرگی برای اپل خواهد بود، به ویژه، که اکوسیستم آن برای طولانی ترین زمان به عنوان یک “باغ دیواری” طراحی شده است. در دسامبر سال گذشته، بلومبرگ گزارش داد که اپل در حال آماده شدن برای اجازه دادن به فروشگاه های برنامه های شخص ثالث و بارگذاری جانبی با انتشار iOS 17 است.

7 شرکت به کمیسیون 🇪🇺 اعلام کرده اند که با آن ملاقات دارند #دروازه بانان آستانه تحت قانون بازارهای دیجیتال (#DMA):