خنک کننده عظیم چهار اسلات انویدیا برای سری GeForce RTX 40 تصاویر دیگری را نشان می دهدمنبع

با توجه به مدت زمانی که این نمونه اولیه خنک‌کننده وجود داشته است، می‌توان تصور کرد که ممکن است هرگز این خنک‌کننده را روی یک پردازنده گرافیکی RTX 40 نبینیم، اما جالب است که چگونه هر چند ماه یک بار با جزئیات کمی بیشتر ظاهر می‌شود. این کولر برای بردی با شماره ای به نام PG137 ساخته شده است. در حال حاضر توسط هیچ SKU استفاده نمی شود، اما اگر NVIDIA چیزی مشابه در آزمایشگاه داشته باشد، ممکن است به سرعت به این طراحی خنک کننده مرتبط شود.

خنک کننده چهار اسلات NVIDIA RTX 40 منبع: Goofish/ExperteVallah

منبع: واله اکسپرت، حسن مجتبی

چیزی که برخی به عنوان یک خنک کننده بالقوه TITAN ADA یا برد آزمایشی RTX 4090 (Ti) توصیف می کنند، بار دیگر بدون نشانه روشنی ظاهر شد که واقعاً چه چیزی می تواند باشد.

خنک کننده چهار اسلات NVIDIA TITAN RTX ADA منبع: MegaSizeGPU/Chiphel

خنک کننده چهار اسلات NVIDIA RTX 40 منبع: Goofish/ExperteVallah

یکی از بارزترین ویژگی های این خنک کننده، جدای از PCB با زاویه 90 درجه، کانکتورهای نمایشگر است که روی یکدیگر قرار گرفته اند. این بدیهی است که منطقی است زیرا PCB در سمت راست قرار دارد.

یک بار دیگر نمونه اولیه خنک کننده چهار اسلات برای کارت گرافیک GeForce RTX 40 شناسایی شد

عکس های جدیدی از نمونه اولیه خنک کننده NVIDIA RTX 40 در رسانه های اجتماعی مشاهده شده است. به نظر می رسد منبع اصلی یک پلت فرم Goofish باشد، جایی که همه می توانند یک سخت افزار دست دوم خریداری کنند، که در این مورد هرگز به طور رسمی در دسترس نبود. به نظر می رسد خنک کننده چهار اسلات مطابق با نشت های قبلی است که دارای یک هیت سینک بزرگ با PCB نصب شده در یک طرف (موازی با مادربرد) است. این اولین کارت گرافیک مصرف کننده با چنین طراحی PCB غیر معمول خواهد بود.

این خنک کننده بدون شک ارزش کلکسیونرهای زیادی دارد، اما مشخص نیست که چه تعداد از آنها ساخته شده است و آیا هنوز برای هر کارت گرافیکی SKU در آینده در نظر گرفته می شود. همچنین برای هیچ علاقه مندانی فایده ای ندارد زیرا به طراحی PCB خاصی نیاز دارد، به سادگی برای هیچ کارت گرافیک دیگری کار نمی کند.

تنها مشکل این نشت مکرر این است که هر بار به عنوان یک محصول متفاوت، RTX 4090 Ti، RTX 4090 یا نسل بعدی TITAN ذکر می شود. این واقعیت که بدون شک چنین خنک‌کننده‌ای برای TITAN در نظر گرفته شده است، تأیید می‌شود، زیرا برخی از عکس‌هایی که قبلاً فاش شده بودند، پوشش متمایز خنک‌کننده طلایی را نشان می‌دادند. در همان زمان، فریم پردازنده گرافیکی به RTX 4090 GPU اشاره می کند که توسط افراد آشنا به این موضوع به عنوان یک خنک کننده اولیه که برای طراحی نهایی انتخاب نشده است، توضیح داده شده است.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر