خرده‌فروش سوئیسی «نمرات گارانتی» برندهای GPU/ مادربرد را فاش می‌کند

منبع: دیجی تک از طریق Reddit

منبع

امتیازات گارانتی GPU / مدت زمان مورد، منبع: Digitec

امتیازات گارانتی GPU / مدت زمان مورد، منبع: Digitec

طبق داده ها، سازنده کارت گرافیک با کمترین خطر نقص، Dell است. این شرکت دارای مجموعه ای از ایستگاه های کاری و راه حل های حرفه ای GPU است که هزینه بیشتری دارند و کیفیت ساخت بهتری دارند. چنین کارت هایی از راه حل های خنک کننده سفارشی پیچیده استفاده نمی کنند و اورکلاک کارخانه ای ندارند. این بدون شک به کاهش ادعاهای گارانتی کمک می کند.

دیجی‌تک آمار گارانتی خود را بر اساس حداقل 300 کارت گرافیک فروخته شده و بازگردانده شده تحت گارانتی در مدت 2 سال به اشتراک می‌گذارد. همانطور که همه می دانند در 2 سال گذشته اتفاقات زیادی مانند رونق استخراج رمزنگاری رخ داده است. با این حال، این آمار ممکن است نمایش کاملی از آنچه خرده فروشان یا مشتریان دیگر تجربه کرده اند نباشد.

داده‌ها را نمی‌توان به همه مناطق تعمیم داد، زیرا برخی کشورها دوره‌های ضمانت کوتاه‌تری دارند و قوانین محلی می‌توانند خرده‌فروشان را مجبور به رسیدگی سریع‌تر به ادعاها کنند. اگر می‌خواهید خودتان داده‌ها را ببینید، باید از هر یک از صفحات محصول بازدید کنید و به قسمت گارانتی بروید.

خرده فروش همچنین داده هایی برای مادربردها دارد. به نظر می‌رسد که از نظر آماری مادربرد به احتمال زیاد برای گارانتی بازگردانده می‌شود، زیرا برخی از مارک‌ها (SuperMicro) تا 5٪ درصد نقص دارند، اما برای مارک‌های دیگر کمتر از 2.8٪ نیست. با توجه به داده ها، کمترین معیوب ترین برند MSI است، اما اگر بردهای Biostar یا Gigabyte برای تعمیر بازگردانده شوند، رسیدگی به این ادعا زمان کمتری می برد.

یکی از بزرگترین خرده‌فروش‌های سخت‌افزار رایانه‌های شخصی در سوئیس، آمار ادعاهای گارانتی خود را نشان می‌دهد.

عمر هر کارت گرافیک در نهایت به پایان می رسد. اکثریت قریب به اتفاق کارت‌های گرافیک با چیزی سریع‌تر جایگزین می‌شوند، اما تعداد کمی از آنها برای تعمیرات لازم به سازنده بازمی‌گردند، اگر اصلاً بتوان آنها را تعمیر کرد.

آمار گارانتی GPU و مادربرد از Digitec

جالب اینجاست که به نظر می رسد ASRock، تازه وارد GPU، تعداد ادعاهای بسیار کمی دارد، تنها 0.3%. از بین 17 برند، بالاترین میزان نقص برای Sapphire و XFX گزارش شده است که هر دو برندهای انحصاری AMD هستند. از سوی دیگر، Sapphire سریعترین مدت زمان گارانتی را دارد. مشتریان معمولاً 3 روز زمان رسیدگی را برای ادعاهای خود می بینند، در حالی که همه مارک های دیگر حداقل به یک هفته و گاهی حتی دو هفته نیاز دارند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر