خراب کردن آی‌پد پرو جدید M4 توسط iFixit نشان می‌دهد که باتری راحت‌تر تعویض می‌شود

خراب کردن آی‌پد پرو جدید M4 توسط iFixit نشان می‌دهد که باتری راحت‌تر تعویض می‌شود

واقعاً واقعاً نازک است. این امر به ناچار جنبه‌های خاصی از تعمیر دستگاه را دشوارتر می‌کند، که در قطعنامه‌ای که آخر هفته منتشر شد تأیید شد. اما در یک زمینه می درخشد – وقتی نوبت به تعویض باتری می رسد، اپل تغییرات بسیار مفیدی انجام داد.

Teardown Tech شهرام مختاری در یک پست وبلاگی نوشت: «برای اولین بار در یک iPad Pro، ما می‌توانیم باتری را بلافاصله پس از برداشتن صفحه نمایش حذف کنیم. مختاری خاطرنشان می‌کند که “فوراً نسبی است”، زیرا هنوز تعدادی پیچ و براکت وجود دارد که قبل از بیرون آوردن باتری باید جدا شود، و فیلم مستند این فرآیند نشان می‌دهد که رسیدن به زبانه‌های کششی زیر باتری‌ها کمی کار می‌برد. اما راه‌اندازی جدید همچنان در مقایسه با مدل‌های قبلی، ساعت‌ها از این روند جلوگیری می‌کند.

مختاری در این ویدئو می‌گوید: «این واقعیت که شما می‌توانید باتری را بدون نیاز به جدا کردن تمام اجزای اصلی داخل این دستگاه بردارید، همچنان یک پیروزی بزرگ برای قابلیت تعمیر است. “این یک پیشرفت عظیم نسبت به نسل قبلی است.” از سوی دیگر، تعمیر هر چیز دیگر بدون ایجاد آسیب بسیار دشوار خواهد بود. مختاری نوشت: «از تخته مادر گرفته تا بلندگوها و کابل‌های کوآکس، ما یک سری چیزها را پیدا کردیم که چسبانده شده‌اند، زیرا فضای کافی برای پیچ‌ها وجود ندارد.

و، خرابی نشان می‌دهد که Apple Pencil Pro جدید یک کابوس قابل تعمیر است. مختاری – که در حین تلاش برای رسیدن به داخل آن توسط مداد بریده شد – آن را “یک تیکه تلخ یکبار مصرف پس از از بین رفتن باتری” نامید.

منبع