جستجوی گوگل در حال حذف تدریجی ویژگی صفحه وب “کش شده” خود است

جستجوی گوگل در حال حذف تدریجی ویژگی صفحه وب "کش شده" خود است

یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین ویژگی های جستجوی گوگل، پیوندهای حافظه پنهان، در حال بازنشستگی است، رابط جستجوی گوگل در یک گزارش گفت: پست X دیده شده توسط آستانه. اینها که بیشتر با دکمه “Cached” شناخته می شوند، یک عکس فوری از یک صفحه وب هستند که آخرین باری که گوگل آن را ایندکس کرده است. با این حال، به گفته گوگل، آنها دیگر مورد نیاز نیستند.

دنی سالیوان از گوگل در این پست نوشت: “این برنامه برای کمک به افراد برای دسترسی به صفحات در زمان برگشت، شما اغلب نمی‌توانید به بارگذاری صفحه وابسته باشید.” .

با این حال، امروزه این ویژگی برای چیزی بیش از یک نسخه پشتیبان از صفحه وب استفاده می شود. بسیاری از مردم برای بررسی اعتبار یک سایت به آن تکیه می کنند و مدیران سئو می توانند از این ویژگی برای بررسی صفحات خود برای وجود خطا استفاده کنند. بسیاری از کاربران، به‌ویژه متخصصان اخبار، از حافظه پنهان استفاده می‌کنند تا ببینند آیا یک وب‌سایت اخیراً با اطلاعات اضافه یا حذف شده است یا خیر. و گاهی اوقات، یک کش می تواند به شما اجازه دهد سایتی را که در منطقه شما مسدود شده است بررسی کنید.

قبلاً، با کلیک بر روی منوی سه نقطه در کنار یک نتیجه، گفتگوی “درباره این نتیجه” با دکمه Cached در پایین سمت راست باز می شود. اما اکنون، منوی بسیار بزرگتری را باز می کند که صفحه «درباره» یک وب سایت، توضیحات ویکی پدیا، تنظیمات حریم خصوصی و موارد دیگر را نشان می دهد. دکمه ذخیره شده در حافظه پنهان در حال حاضر هیچ جا دیده نمی شود.

هیچ یک از نظرات در پاسخ های سالیوان مثبت نبود، با یکی از کاربران سئو گفت: “بفرمایید، چرا این تابع را حذف کنید؟ این واقعا برای همه سئوها مفید است.” سالیوان گفت که گوگل ممکن است روزی پیوندهایی را به آرشیو اینترنت که قبلاً دکمه پیوند کش وجود داشت، در About This Result اضافه کند.

با این حال، به نظر می رسد که از یک معامله کامل دور است، و حجم عظیمی از ترافیک را به آرشیو اینترنت منتقل می کند. او نوشت: “بدون قول. ما باید با آنها صحبت کنیم، ببینیم چگونه ممکن است همه چیز پیش برود – افرادی فراتر از من را درگیر می کند. اما فکر می کنم همه چیز خوب خواهد بود.”

منبع