توییتر متا را به خاطر اپلیکیشن جدید Threads تهدید به شکایت کرد


توییتر دقیقاً از اپلیکیشن Meta’s Threads، یک خواهر و برادر جدید اینستاگرام مبتنی بر متن خوشحال نیست. مانند سمافور توئیتر با متهم کردن متا به شکار غیرقانونی کارمندان سابق و سوء استفاده غیرقانونی از اسرار تجاری و مالکیت معنوی، تهدید به اقدام قانونی علیه متا کرده است.

الکس اسپیرو، وکیل شخصی ایلان ماسک در نامه ای به متا نوشت: «توئیتر قصد دارد حقوق مالکیت معنوی خود را به شدت اعمال کند و از متا می خواهد که اقدامات فوری برای توقف استفاده از اسرار تجاری توییتر یا سایر اطلاعات بسیار محرمانه انجام دهد. توییتر تمام حقوق خود را محفوظ می‌دارد، از جمله، اما نه محدود به، این حق را برای جستجوی راه‌حل‌های مدنی و معافیت قضایی بدون اطلاع بیشتر برای جلوگیری از هرگونه حفظ، افشای یا استفاده بیشتر از مالکیت معنوی آن توسط متا، محفوظ می‌داند.

اسپیرو که به نمایندگی از شرکت X Corp والدین توییتر فعالیت می کند، ادعا می کند که متا طی سال گذشته ده ها کارمند سابق توییتر را استخدام کرده است. او ادعا کرد که این شرکت “عمدا” آنها را به کار بر روی Threads “با این هدف خاص که آنها از اسرار تجاری توییتر و سایر دارایی های معنوی برای تسریع توسعه برنامه رقیب متا استفاده می کنند” منصوب کرده است. او استدلال کرد که این ناقض قوانین ایالتی و فدرال و همچنین تعهدات آن کارمندان در قبال کارفرمای سابق است. علاوه بر این، اسپیرو گفت که متا از حذف داده های توییتر مربوط به افرادی که افراد دنبال می کنند منع شده است.

متا ادعاهای اسپیرو را رد کرده است. اندی استون، مدیر ارتباطات متا در (کجای دیگر؟) Threads نوشت: “هیچکس در تیم مهندسی Threads کارمند سابق توییتر نیست – این یک چیز نیست.”

در حال حاضر، کاربران Threads باید با پروفایل اینستاگرام خود در برنامه ثبت نام کنند. این یک فرآیند آسان است که به Meta کمک کرد تا به سرعت ده ها میلیون کاربر را ثبت نام کند. مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، گفت که 30 میلیون نفر تا صبح پنجشنبه به Threads پیوسته اند، یعنی کمی بیش از 12 ساعت پس از شروع به کار برنامه.منبع