تسلا بیش از 2 میلیون خودروی برقی را فراخوان می‌کند زیرا متن چراغ هشدار بسیار کوچک است

تسلا بیش از 2 میلیون خودروی برقی را فراخوان می‌کند زیرا متن چراغ هشدار بسیار کوچک است

مجبور است یک فراخوان انبوه دیگر از خودروهای الکتریکی خود را انجام دهد. مشخص شد که اندازه فونت در چندین چراغ هشدار پانل ابزار است. به این ترتیب، این شرکت نزدیک به 2.2 میلیون خودروی برقی – تقریباً هر خودرویی که در ایالات متحده فروخته است – برای حل این مشکل فراخوان می‌کند.

خوشبختانه، هم برای تسلا و هم برای مشتریانش، این خودروساز از رانندگان نمی خواهد که خودروی برقی خود را به نمایندگی یا تعمیرگاه بیاورند. این مشکل از طریق به‌روزرسانی خارج از هوا رفع می‌شود.

NHTSA این مشکل را طی یک ممیزی معمول رعایت ایمنی در ماه گذشته کشف کرد. این نشان داد که نوشته روی چراغ‌های هشدار ترمز، پارک و ترمز ضدقفل کوچک‌تر از آنچه طبق قوانین فدرال لازم است، است. این آژانس خاطرنشان کرد که می تواند خواندن اطلاعات را دشوار کند، که می تواند احتمال تصادف را افزایش دهد.

مدل S (سال مدل 2012-2023)، مدل X (2016-2023)، مدل 3 (2017-2023)، مدل Y (2019-2024) و Cybertruck هستند. تسلا هیچ گزارشی مبنی بر صدمات یا تصادفات مربوط به صادر شده دریافت نکرده است، اگرچه سه ادعای گارانتی بالقوه مرتبط پیدا کرده است.

در ماه دسامبر، تسلا به دلیل مشکل Autopilot صادر کرد. همچنین توانست با به روز رسانی OTA آن را حل کند. از آن زمان تاکنون فراخوان های دیگری را صادر کرده است که هر کدام بیش از 120000 خودرو را تحت تاثیر قرار داده است.

در همین حال، به عنوان گزارش می دهد که NHTSA با مشکلاتی در زمینه فرمان مواجه است. آژانس در حال انجام یک تحلیل مهندسی است. این امر کاوشگر را که بیش از 334000 خودرو را پوشش می دهد، به فراخوان نزدیک می کند.

NHTSA پس از دریافت 12 گزارش از از دست دادن کنترل فرمان در مدل Y و مدل 3 EVهای 2023. از آن زمان، آژانس 115 شکایت مرتبط با این موضوع دریافت کرده است که پس از کسب اطلاعات از خودروساز، 2176 شکایت دیگر را از تسلا دریافت کرده است. یکی از شکایات مربوط به تصادف است.

منبع