تست AMD Ryzen 7 6800U در مقابل Intel Core i5-1260P با کنسول GPD Win Max 2، CPU اینتل “در حال کشتار”

AMD Ryzen 7 6800U در مقابل Core i5-1260P، منبع: ThePhawx

AMD Ryzen 7 6800U در مقابل Core i5-1260P، منبع: ThePhawx

GPD Win Max 2 فقط یک کنسول نیست، بلکه یک لپ‌تاپ کوچک با پد بازی است. این بدان معناست که بارهای کاری تک رشته ای وجود دارد که در آنها CPU اینتل بهتر است، با این حال، اکثریت قریب به اتفاق کاربران زمان بیشتری را در حین بازی با این دستگاه صرف می کنند.

به طور خلاصه، نسخه AMD Ryzen 7 6800U بسیار بهتر است، عمدتاً به دلیل گرافیک قدرتمندتر RDNA2 که دارای پیکربندی کامل 12 واحد محاسباتی است. اگرچه Intel Core i5-1260P همچنین دارای گرافیک کاملاً فعال Xe-LP با 96 واحد محاسباتی است، معماری اینتل آنقدر کارآمد نیست و در نتیجه در این تست های بازی بدتر عمل می کند.

علاوه بر این، نمودار جالبی با تمرکز بر مقایسه TDP به FPS برای تست Unigine Heaven متصل به CPU که در 800p اجرا می‌شود، به اشتراک گذاشته شد. بدیهی است که بررسی کننده می خواهد ببیند Ryzen 7 6800U در محدوده 5 تا 25 وات TDP بر اساس تعداد هسته های فعال چقدر کارآمد است. نتیجه گیری می شود که زیر 15 وات، پیکربندی هشت هسته ای کارآمدترین است، در حالی که بالاتر از این سطح قدرت، چهار هسته ای باید انتخاب اصلی باشد.

AMD Ryzen 7 6800U در کنسول GPD می درخشد

این بررسی شامل آزمایش‌های گسترده و چند ساعته است که قبل از راه‌اندازی کنسول GPD با کمپین Indiegogo، برای انتشار عجله داشتند. این بدان معنی است که اگرچه کارهای زیادی قبلا انجام شده است، اما هنوز تست های زیادی وجود دارد که بعدا اضافه می شود. چند نموداری که کری گولومب (The Phawx) در توییتر به اشتراک گذاشت، برجسته‌ترین تفاوت‌ها را بین پردازنده‌ها نشان می‌دهند، با پردازنده گرافیکی AMD RDNA2 اغلب دو برابر بهتر است.

AMD Ryzen 7 6800U TDP/Core بهره وری، منبع: ThePhawx

[The Phawx] اینتل 1260P در مقابل AMD 6800U – مقایسه بنچمارک GPD Win Max 2. بهترین بازی دستی! (18066 بازدید)منبع

منبع:

متأسفانه چنین نموداری برای CPU اینتل ارائه نشده است، اما ممکن است بعداً تغییر کند، زمانی که Phawx زمان بیشتری را با هر دو کنسول سپری کند. به دلیل استفاده از معماری ترکیبی هسته‌های Performance و Efficient، ساخت چنین نموداری پیچیده‌تر و زمان‌برتر خواهد بود، که در مورد CPU AMD صدق نمی‌کند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر