تست کارت گرافیک و تشخیص سلامت آن

بسیاری از این برنامهها به شما امکان میدهند تا با استفاده از گزینههای مختلف ذخیره سازی ، اندازه پرونده و بلوک ، سرعت دیسک را بررسی کنید. این لزوماً به این معنا نیست که اگر سرعت فن بالایی دارید، کارت شما مسئول این امر است. اگر حتی در زمانی که رایانه در حالت بیکار است متوجه سرعت زیاد فن میشوید، این بدان معنی است که چیزی بیش از حد گرم میشود. تولیدکنندگان سیستم های محافظتی را برای جلوگیری از آسیب در هنگام گرم شدن بیش از حد کارت گرافیک با کاهش کارایی کارت خاموش تا زمانی که خاموش شود، اجرا کردهاند. به غیر از این ، چند تست بازی نیز ارائه میدهد که میتواند کارت گرافیک شما را بدون استرس تست کند. این به شما کمک می کند تا شل نشود. این نرم افزار یک بار سنگین را بر روی پردازنده گرافیکی وارد می کند و با این روش کارت گرافیک را از نظر میزان قدرت پردازش میسنجد. بسیاری بر این باورند که FurMark تست استرس GPU را به درستی انجام میدهد. در حالی که تست ها بسیار پیشرفته هستند ، شما نمی توانید بسیاری از معیارهای اساسی را با برنامه FurMark کنترل کنید. برنامههای بسیاری وجود دارند که می توانند درجه حرارت کارت گرافیک شما را کنترل کنند.

میتوانید تست اولیه آن را که یک آزمون استاندارد برای اندازه گیری پایداری GPU است ، انجام دهید. سه نوع آزمون اصلی GPU وجود دارد: بازیهای واقعی ، معیارهای کارت گرافیک “مصنوعی” و معیارهای محاسبه. از بین همه آزمایشات ، Time Spy بیشترین درخواست را دارد زیرا از مزایای استفاده از DirectX API مانند محاسبه همزمان و چند رشتهای بهره میبرد. با این حال ، اگر برخی دیگر از علائم را مشاهده کنید، میتوانید مطمئن باشید که کارت گرافیک نیاز به تعمیر یا تعویض دارد و برای انجام تستهای کارت گرافیک اقدام کنید. PassMark هم یکی دیگراز بهترین نرم افزارهای معیار کارت گرافیک است که به شما امکان می دهد عملکرد رایانه خود را با رایانه های مشابه مقایسه کنید. این نرم افزار به شما امکان می دهد تستهای کارت گرافیک را مستقیماً از روی درایو USB انجام دهید همچنین شما را قادر می سازد تا سرعت دیسک را با استفاده از گزینه های مختلف ذخیره ، اندازه پرونده و بلوک بررسی کنید و سرعت کارت گرافیک سه بعدی را مجله خبری videocardz آزمایش کنید. وقتی سیستم شما راه اندازی شد ، هر یک از اقدامات فوق را انجام دهید و همچنین ببینید آیا می توانید با هارد دیسک خود کار کنید. به صداهایی که رایانه شما هنگام راه اندازی میدهد گوش دهید و سعی کنید عملکردهای اساسی مانند تایپ کردن ، بازکردن درایو دیسک یا اتصال یک دستگاه USB خارجی را انجام دهید.

با این حال ، اگر کارت گرافیک خراب است ، به احتمال زیاد ، این علامت به زودی برمی گردد. اگر اینطور نباشد ، ممکن است نشانه سو عملکرد باشد. Superposition یک آزمایش بسیار طاقت فرسا است و تصاویر پیشرفته ایجاد شده توسط خود موتور قدرتمند Unigine را ارائه می دهد. چند مورد از آزمونهای محبوب Superposition ، Heaven و Valley هستند. AIDA64 Extreme یک نرم افزار دیگر است که اطلاعات دقیق در مورد اجزای رایانه را ارائه میدهد. در سالهای اخیر برای اورکلاک و تست پایداری کارتهای گرافیک از نرم افزارهای تست استفاده میشود. اطلاعات داده شده توسط این نرم افزار را می توان در قالبهای CSV ، HTML یا XML ذخیره کرد. تست سلامت کارت گرافیک به شما امکان می دهد عملکرد سخت افزار جدید خود را بدانید. هنگامی که کارت گرافیک بیش از حد گرم میشود ، ممکن است فقط برای گرد و غبار باشد. اجرای چند تست روی کارت گرافیک یکی از اولین کارهایی است که هر زمان میخواهیم PC بسازیم یا آن را ارتقا دهیم ، روی کارتهای گرافیک انجام میدهیم. چطور کارت گرافیک خود را از نظر سلامت تست کنیم؟ کارت را به وضوح بررسی کنید این روش یکی از رایجترین روشها برای تست سلامت کارت گرافیک است.

بیشتر اوقات میتوانید با راه اندازی مجدد بازی یا برنامه این مسئله را حل کنید. در تمام این مدت ، میتوانید استفاده از GPU ، دما ، منبع تغذیه ، سیستم خنک کننده ، تعداد FPS و موارد دیگر را کنترل کنید. آزمایش استرس برای بررسی قدرت ، دما و خنک کننده کلی رایانه نیز مهم است تا در آینده با مشکل روبرو نشوید. در این قسمت معمولاً گفته خواهد شد: “این دستگاه به درستی کار میکند.” اگر این حرف را نزد، هرگونه هشدار یا خطایی را که ممکن است در آنجا ذکر شود، یادداشت کنید تا مشکل را برطرف کنید. اگر صفحه شما کاملاً خالی است ، ممکن است مادربرد شما مشکل داشته باشد ، نه کارت گرافیک شما. بخشDisplay Adapters” “را باز کنید ، روی نام کارت گرافیک خود دوبار کلیک کنید و سپس به دنبال هر اطلاعاتی در “وضعیت دستگاه” باشید. روش دیگر برای مشخص کردن وضعیت کارت این است که Control Panel Windows را باز کنید ، روی “System and Security” کلیک کنید و سپس روی”Device Manager ” کلیک کنید. جدا از آن ، این آزمون شامل 900 شی تعاملی با فناوری روشنایی پویا و آزمایش ماژول VR است.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر