به هر حال، شبیه ساز Wii و GameCube Dolphin به Steam نمی آید


Dolphin Emulator، نرم افزاری که به شما امکان می دهد بازی های قدیمی Wii و GameCube را انجام دهید، بالاخره به Steam نمی آید. توسعه‌دهندگان امروز یک پست وبلاگی منتشر کردند که در آن توضیح می‌داد که چگونه راه‌اندازی اشتباهی از بین رفت – و چرا هنوز معتقدند که از نظر قانونی درست عمل می‌کنند. به طور خلاصه، وکلای نینتندو آن را در Steam نمی‌خواستند، و Valve قرار نبود در یک رویارویی احتمالی با یکی از غول‌بازی‌های همکار خود موضع بگیرد.

سازندگان شبیه ساز توضیح دادند که بر خلاف تصورات آنلاین، نینتندو اخطار حذف DMCA (یا هیچ اقدام قانونی دیگر) را برای تیم ارسال نکرده است. با این حال، بخش حقوقی Valve با نینتندو تماس گرفت و در مورد انتشار برنامه ریزی شده برنامه ای که می تواند بازی های قدیمی را اجرا کند سؤال کرد. کهکشان سوپر ماریو، Wii Sports و The Legend of Zelda: Majora’s Mask از طریق ویترین رایانه شخصی در همه جا. سپس Valve بیانیه ای از وکلای نینتندو به تیم Dolphin ارسال کرد و به آنها گفت که تنها در صورت تایید نینتندو می توانند شبیه ساز را راه اندازی کنند. در نامه نینتندو به Valve آمده است: «ما به‌طور خاص درخواست می‌کنیم که اطلاعیه «به‌زودی» Dolphin حذف شود و اطمینان حاصل کنید که شبیه‌ساز در فروشگاه Steam منتشر نمی‌شود.

اسکرین شات شبیه ساز دلفین (لغو شده) برای Steam.  یک عنوان بزرگ می گوید

دلفین

به نظر می رسد Valve نمی خواست درگیر شود و در عوض مسئولیت دریافت مجوز را بر عهده توسعه دهندگان Dolphin قرار داد که همه افراد درگیر باید می دانستند که به آنها اعطا نمی شد. با توجه به اینکه وکلای نینتندو در گذشته تا چه حد سریع محرکی داشته اند – همراه با متن نامه ای که در مورد این موضوع ارسال کرده اند – تیم سازنده نوشته های روی دیوار را دید و از انتشار استیم جلوگیری کرد. البته، شبیه ساز دلفین همچنان به عنوان یک دانلود مجزا برای ویندوز، macOS و لینوکس از وب سایت پروژه در دسترس است. با این حال، داشتن آن در Steam می‌توانست مشروعیت درک شده آن را تقویت کند و آن را به روی مخاطبان بسیار گسترده‌تری باز کند.

تیم Dolphin امروز نوشت: “Valve در نهایت فروشگاه را اجرا می کند و می تواند هر شرطی را که بخواهد برای نمایش نرم افزار در آن تنظیم کند.” اما با توجه به موضع دیرینه نینتندو در مورد شبیه‌سازی، نیاز Valve برای دریافت تاییدیه نینتندو برای انتشار Steam را غیرممکن می‌دانیم. متأسفانه، همین است.»منبع