بلومبرگ می گوید اپل در حال توسعه ربات های شخصی برای خانه شما است

بلومبرگ می گوید اپل در حال توسعه ربات های شخصی برای خانه شما است

اپل همچنان در جستجوی محصول انقلابی بعدی است تا به آن کمک کند تا در بازار مسلط بماند و پس از کنار گذاشتن برنامه های خود برای توسعه خودروی الکتریکی خود، به عنوان منبع درآمدی جدید عمل کند. مطابق با بلومبرگ مارک گورمن، یکی از حوزه هایی که این شرکت در حال بررسی است، رباتیک شخصی است. طبق گزارش‌ها، این شرکت همزمان شروع به بررسی ربات‌ها و وسایل نقلیه الکتریکی کرد، با این امید که ماشینی بسازد که نیازی به دخالت انسان نداشته باشد.

در حالی که پروژه های روباتیک اپل هنوز در مراحل اولیه هستند، بلومبرگ گفت که قبلاً کار روی یک ربات متحرک را آغاز کرده است که می تواند کاربران را در خانه آنها دنبال کند و قبلاً یک دستگاه رومیزی ساخته است که از یک ربات برای حرکت صفحه نمایش استفاده می کند. ایده پشت دومی این است که ماشینی داشته باشیم که بتواند حرکات سر را تقلید کند و بتواند روی یک فرد در یک گروه قفل شود، احتمالا برای یک تجربه تماس ویدیویی بهتر. از آنجایی که قرار است این روبات ها بتوانند به تنهایی حرکت کنند، این شرکت همچنین به دنبال استفاده از الگوریتم هایی برای ناوبری است. بر اساس این گزارش، گروه دستگاه‌های خانگی اپل مسئولیت توسعه آن‌ها را بر عهده دارد و حداقل یک مهندس که بر روی ابتکار عمل حذف شده EV کار می‌کرد، به این تیم پیوسته است.

با این حال، ربات‌ها مانند تلفن‌ها به معنایی که این روزها مردم هستند، نیستند نیاز آنها در زندگی خود اپل ظاهراً نگران این است که آیا مردم برای ربات‌هایی که در ذهن دارد، «دلار بالایی» می‌پردازند یا خیر، و مدیران هنوز نمی‌توانند درباره اینکه آیا شرکت باید به کار روی این پروژه‌ها ادامه دهد یا خیر، به توافق برسند. گورمن قبلا گزارش داده بود که اپل ممکن است خودروی برقی خود را به قیمت 100000 دلار فروخته باشد – اگر این درست باشد، پتانسیل بیشتری برای افزایش درآمد این شرکت دارد. اما Apple Car در حال حاضر از تصویر خارج شده است و طبق گزارش ها، این شرکت تمام تمرکز خود را بر روی Vision Pro و محصولات جدید برای خانه قرار داده است، که همچنین شامل یک دستگاه هاب خانگی با نمایشگری شبیه به iPad است. البته، اپل همچنان می‌تواند این پروژه‌ها را کنار بگذارد، و اگر متوجه شود که می‌تواند در آینده پول بیشتری به همراه داشته باشد، می‌تواند کلاس‌های دیگری از محصولات برای سرمایه‌گذاری پیدا کند.

منبع