بریتانیا تحقیقات عمیقی را در مورد خرید 20 میلیارد دلاری Adobe Figma آغاز کرد

تحقیقات اولیه CMA مشخص کرد که پلتفرم همکاری وب Figma سهم بازار قابل توجهی دارد و اگر Adobe این تازه وارد نسبی را خریداری کند، «رقابت» رقابتی از بین خواهد رفت. این مقام در آن زمان گفت که این می تواند به قیمت های بالاتر و نوآوری کمتر منجر شود. در همین حال، ادوبی استدلال کرده است که خرید فیگما محصولات هر دو شرکت را تقویت می کند. برنامه‌های Creative Cloud برخی از ویژگی‌های مشترک Figma را دریافت می‌کنند، در حالی که پلتفرم Figma برخی از عملکردهای Adobe را دریافت می‌کند.

ادوبی همچنان امیدوار است که ادغام Figma را تا پایان سال پایان دهد. با این حال، هنوز با تحقیقات ایالات متحده مواجه است و اتحادیه اروپا تصمیم خود را تا 7 آگوست خواهد گرفت. به عبارت دیگر، هیچ تضمینی وجود ندارد که خرید به موقع یا اصلا بسته شود. اگر هر یک از این آژانس‌ها ادغام را مسدود کند یا بازبینی طولانی‌مدتی انجام دهد، Adobe باید در برنامه‌های خود تجدید نظر کند.منبع

ادوبی اکنون با بررسی دقیق تری از خرید Figma 20 میلیارد دلاری خود مواجه است. پس از اینکه ادوبی از دادن امتیازاتی که نگرانی‌های ضدانحصار را برطرف می‌کند، خودداری کرد، سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) تحقیقات عمیقی را در مورد این معامله آغاز کرد. کاوشگر “فاز 2” گروهی از کارشناسان مستقل را وادار خواهد کرد که تعیین کنند آیا ادغام رقابت در نرم افزار طراحی را کاهش می دهد یا خیر. CMA تا 27 دسامبر فرصت دارد تا بررسی را تکمیل کند.

ما از Adobe برای نظر خواسته ایم. این شرکت زمانی که برنامه های تحقیقات جدید در ماه ژوئن رونمایی شد، ادعاهای CMA را رد کرد و همچنان مطمئن بود که خرید را تکمیل می کند. قبلاً گفته بود که با Figma به عنوان یک شرکت مستقل برخورد می کند و برنامه ای برای افزایش قیمت ها ندارد.