بازیگران برجسته می‌گویند استودیوهای «پیشنهاد هوش مصنوعی» از آن‌ها می‌خواهند شباهت دیجیتالی خود را تنها با یک روز دستمزد بفروشند.

روز پنجشنبه، رهبران انجمن بازیگران سینما-فدراسیون هنرمندان تلویزیون و رادیو آمریکا اعلام کردند که این گروه پس از شکست مذاکرات با استودیوهای هالیوود دست به اعتصاب زده است. به گفته اتحاد تولیدکنندگان تلویزیون موشن پیکچر، قرارداد رد شده شامل یک “پیشنهاد هوش مصنوعی پیشگامانه” است که “از شباهت های دیجیتالی اجراکنندگان محافظت می کند.” AMPTP گفت که قرارداد هوش مصنوعی مستلزم رضایت اجراکننده برای “ایجاد و استفاده از کپی های دیجیتال یا برای تغییرات دیجیتالی یک عملکرد” ​​است. دانکن کرابتری-ایرلند، مدیر اجرایی ملی SAG-AFTRA طی یک کنفرانس مطبوعاتی پیشنهاد کرد که این پیشنهاد دقیقا برعکس است.

Crabtree-Ireland در کنفرانس مطبوعاتی اعلام اعتصاب گفت: “بازیگران شایسته قراردادی هستند که منعکس کننده تغییراتی است که در صنعت رخ داده است.” “مدل فعلی ارزش اعضای ما را کاهش می دهد و بر توانایی آنها برای تامین هزینه های زندگی تاثیر می گذارد.”

اگرچه پیشنهاد هوش مصنوعی استودیو تنها دلیلی نیست که اتحادیه به اعتصاب رای داد، اما نمونه خوبی از تغییر صنعت SAG-AFTRA است که امیدوار است با اعتصاب به آن رسیدگی کند. در سال‌های اخیر، استودیوها از فناوری استفاده کرده‌اند و گاهی اوقات. این که چگونه صنعت حقوق مربوط به شبیه یک مجری را مدیریت می کند، می تواند در آینده نزدیک به یک موضوع کلیدی تبدیل شود.

در هر صورت، خود اعتصاب تاریخ ساز است. اعضای SAG-AFTRA در اعتصاب به انجمن نویسندگان آمریکا خواهند پیوست. این دو گروه از دهه 1960 به طور همزمان اعتصابی برگزار نکرده اند.منبع

Crabtree-Ireland پیشنهاد احتمالی هوش مصنوعی را به عنوان ابزاری در پشتی برای استودیوها برای به دست آوردن حقوق همیشگی برای شبیه شدن به یک بازیگر توصیف کرد. «در آن «پیشنهاد پیشگامانه هوش مصنوعی»، آنها پیشنهاد می‌کنند که مجریان پس‌زمینه ما باید بتوانند اسکن شوند، برای یک روز دستمزد دریافت کنند، و شرکت باید مالک آن اسکن، تصویر، شباهت آنها باشد و بتواند از آن برای مدیرعامل ملی در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات مدعی شد که بقیه ابدیت در هر پروژه ای که بخواهند بدون رضایت و بدون غرامت. بنابراین، اگر فکر می کنید که این یک پیشنهاد راهگشا است، پیشنهاد می کنم دوباره فکر کنید.