اینتل Raptor Lake Refresh باید همچنان بخشی از سیزدهمین سری Core باشد

هسته چهاردهم اینتل Meteor Lake است، منبع: @momomo_us/Intel

همانطور که انتظار می رفت، اینتل تایید می کند که نسل چهاردهم هسته مبتنی بر Meteor Lake است

منبع: @momomo_usمنبع سری Core دسکتاپ بعدی اینتل احتمالاً از نامگذاری محصولات مشابه با سری های موبایل استفاده خواهد کرد. اکنون می توان انتظار داشت Core i9-13950K SKU یا هر چیزی مشابه که بخشی از Reptor Lake Refresh باشد.

Intel Raptor Lake-S Refresh، منبع: @9550pro

نقشه راه فاش شده فقط به Raptor Lake-S Refresh برای رایانه های رومیزی اشاره کرده است، بدون برنامه مستقیم برای سری های موبایل. مهمتر از همه، پلتفرم سری 700 موجود به همان شکلی که هست باقی خواهد ماند، به این معنی که اینتل اکنون 2 نسل و یک به روز رسانی (بنابراین سه موج از SKU راه اندازی می شود) برای پلتفرم LGA1700 فعلی خود خواهد داشت.

اسنادی که قبلاً فاش شده بود، به طور کامل نحوه نامگذاری محصولات CPU مصرف کننده اینتل را توضیح نمی داد. با این حال، داده های به اشتراک گذاشته شده جدید ممکن است توضیح دهند که در آینده نزدیک چه اتفاقی برای سری Core خواهد افتاد.

نمودار جدید پشتیبانی سخت افزاری OpenVPL (کتابخانه پردازش ویدیو) سری «آینده: نسل چهاردهم اینتل Core» را به عنوان MTL/Meteor Lake فهرست می کند. در حالی که هیچ اشاره ای به تازه سازی آینده Raptor Lake نشده است، این اسم رمز فقط به سری سیزدهم نسل Core متصل شده است. معنی این موضوع این است که سری چهاردهم دیگر نباید با Raptor Lake Refresh مرتبط شود، مگر اینکه بعداً تغییر نام تجاری کوچکی انجام شود.

تا زمانی که نقشه راه در نظر گرفته شود، اینتل Raptor Lake Refresh باید در سه ماهه سوم سال جاری راه اندازی شود. در همین حال، Meteor Lake برای دسکتاپ نباید به این زودی ظاهر شود.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر