اینتل NUC 13 Pro Desktop Edition “Vivid Canyon” اکنون با قیمت 499 دلار در دسترس است

Intel NUC 13 Pro با طراحی جدید و شیک

NUC 13 Pro Desktop Edition “Vivid Canyon”، منبع: Intel

اندازه این سیستم فقط 11.7×11.2×37 میلی متر است و به یک شارژر 120 واتی متکی است. کاربران می‌توانند حداکثر دو دستگاه Thunderbolt 4 را از طریق کانکتورهای USB Type-C وصل کنند و خروجی‌های نمایشگر را از طریق پورت‌های HDMI اضافی به چهار عدد افزایش دهند.

منبع: نیوگ، بررسی کنید

منبع

NUC 13 Pro نشان دهنده یک نسخه بهبود یافته (پریمیوم) از مدل NUC 13 “Arena Canyon” است که چند هفته پیش معرفی شد. این نوع رده بالا که عمدتاً برای پاسخگویی به خواسته‌های مشاغل و حرفه‌ای‌های سازمانی به دنبال جایگزینی برای لپ‌تاپ‌های معمولی هستند، خود را به عنوان یک جایگزین ایده‌آل برای دسکتاپ معرفی می‌کند. این نسخه به روز شده که از نسخه قبلی خود متمایز است، دارای یک شاسی فلزی کاملاً جدید همراه با سیستم تهویه لانه زنبوری است که به طور خاص برای افزایش راندمان اتلاف گرما و کاهش انتشار نویز طراحی شده است و در نتیجه سطح نویز 32 دسی بل پایین است.

نکته قابل توجه این است که NUC 13 Pro از سری پردازنده‌های Core نسل سیزدهم اینتل بهره می‌برد که امکان انتخاب بین پردازنده‌های Core i5-1340P و i7-1360P را دارد. این پردازنده ها دارای چهار هسته Performance و هشت هسته Efficient Atom هستند، بنابراین در مجموع 12 هسته دارند. علاوه بر این، این پردازنده‌ها گرافیک‌های پیشرفته Xe G7 را ادغام می‌کنند که باید برای استفاده روزانه در تجارت کافی باشد.

Vivid Canyon به حافظه DDR4-3200 متکی است و از فضای ذخیره سازی با اندازه کامل M.2 2280 NVMe سازگار با مشخصات PCIe Gen4 پشتیبانی می کند. دستگاه‌های مشابه AMD قبلاً دارای حافظه DDR5 هستند، با این حال، اینتل در این زمینه با رایانه‌های کوچک کوچک خود عقب مانده است.

اولین سیستم در حال حاضر در Newegg با قیمت 499 دلار لیست شده است که یک نسخه بدون حافظه و بدون حافظه و ذخیره سازی است. این رایانه شخصی دارای پردازنده Core i5-1340P روی برد است. مشتریان چینی می توانند همین سیستم را با 4009 RMB و مدل Core i7 از 5999 RMB پیدا کنند.

NUC 13 Pro Desktop Edition “Vivid Canyon”، منبع: Intel

اینتل اندکی قبل از Computex، NUC 13 Pro Desktop Station خود را معرفی کرده است.

NUC 13 Pro Desktop Edition “Vivid Canyon”، منبع: Intel

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر